Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Rīgas Dinamo piekāpjas Baris hokejistiem

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas "Dinamo" savā pēdējā izbraukuma spēlē otrdien viesos zaudēja Nursultanas "Baris", bijušajam "Dinamo" spēlētājam zviedram Linusam Videlam iemetot savu simto ripu līgā.

"Dinamo" viesos ar 0:3 (0:1, 0:2, 0:0) zaudēja Nursultanas "Baris", piedzīvojot jau devīto neveiksmi pēc kārtas.

Pirmajā periodā uzbrukumā biežāk spēlēja mājinieki, kuri pa Aleksandra Lazušina vārtiem meta 19 reizes, bet "Dinamo" pretinieku vārtsargu Joni Ortio traucēja desmit reizes.

Rīdziniekiem sākotnēji biežāk nācās aizstāvēties, bet perioda pēdējās septiņās minūtēs padevās arī dažas bīstamas epizodes pie Ortio vārtiem. Aptuveni sešas minūtes līdz perioda beigām Miķelis Rēdlihs pēc iemetiena ripu ātri nogādāja pie Ginta Meijas, bet uzbrucējs ripu raidīja jau guļošā Ortio krūtīs. Nepilnas trīs minūtes līdz trešdaļas noslēgumam "Dinamo" otro reizi spēlēja skaitliskajā mazākumā, bijušajam "dinamietim" Linusam Videlam spējot izmantot iespēju.

Uzbrucējam metienu uz tukšiem vārtiem izkārtoja Dmitrijs Ševčenko un Romans Starčenko. Tie Videlam biji 100.vārti KHL karjerā. Rēdliha nopelnītā noraidījuma dēļ, Rīgas komanda otro periodu sāka mazākumā.

Nedisciplinētība maksāja dārgi arī šoreiz, jo jau 22.spēles minūtē Kērtis Valks ar spēcīgu plaukstas metienu "Baris" pārsvaru dubultoja. Divas minūtes vēlāk "Dinamo" ieguva pirmo iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču piektajā minūtē piespēli laukuma centrā pārtvēra Mets Fratins, viņam brīdi vēlāk aizserga aizsegā pārspējot Lazušinu.

Otrajā periodā viesi izdarīja par trim metieniem vairāk nekā "Baris" (10/7) un manāmi uzlaboja savu sniegumu, taču bīstamas epizodes pie Ortio vārtiem tikpat kā neizdevās izveidot.

Noslēdzošās 20 minūtes komandas aizvadīja diezgan pasīvi, nevienai neizceļoties ar ilgstošiem uzbrukumiem vai aktīvu spēli. Spēle lielākoties notika pie laukuma apmalēm, un kopumā abas komandas izdarīja vien 11 metienus.

"Dinamiešiem" pēdējā laikā nav klājies viegli, jo tikai pirms nedēļas izdevies atgriezties laukumā. Iepriekš komandā jau otro reizi vairākām personām noteica saslimšanu ar Covid-19, kā rezultātā vēlreiz bija jāievēro karantīna.

Rīgas klubam šī bija pēdējā no četrām paredzētajām izbraukuma spēlēm. Iepriekšējās trīs piedzīvoti zaudējumi 0:3 pret Minskas "Dinamo", 1:5 pret Čeļabinskas "Traktor" un 2:7 pret Jekaterinburgas "Avtomobilist".. Tāpat "dinamieši" iepriekš zaudēja arī divās mājas spēlēs (3:4 pret Minskas "Dinamo" un 2:3 pret Jaroslavļas "Lokomotiv").

Savukārt "Baris" nesen bija piecu zaudējumu sērijā, iepriekšējā mačā to pārtraucot ar uzvaru 2:1 pār Pekinas "Kuņluņ Red Star".

Abi klubi KHL čempionātā savā starpā tikušies 25 reizes, no kurām astoņos gadījumos pārāki bijuši "Dinamo" hokejisti. Pagājušajā sezonā abi klubi tikās divreiz, rīdziniekiem tiekot pie diviem panākumiem.

Covid-19 dēļ rīdziniekiem izbraukumā nedevās līdzi lērums pamatsastāva spēlētāju, tāpēc līdzi paņemti vairāki Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienības "Rīga" hokejisti. Tāpat izbraukumā nedevās komandas galvenais treneris Pēteris Skudra, kura pienākumus šajā nogrieznī pilda Dmitrijs Parhomenko, bet viņam palīdz Andrejs Kudins un "Rīgas" galvenais treneris Valērijs Kuļibaba.

Izbraukumā Rīgas "Dinamo" devušies vārtsargi: Ēriks Vītols, Aleksandrs Lazušins, Artjoms Ļeščenko; aizsargi - Morgans Eliss, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle, Ondržejs Vitāseks, Endrū O'Braiens, Ernests Ošenieks, Rīss Skārlets, Tonijs Sunds; uzbrucēji - Miķelis Rēdlihs, Zeks Mičels, Gints Meija, Emīls Ģēģeris, Daniels Bērziņš, Patriks Zabusovs, Denis Paršins, Džeisī Lipons, Jevgeņijs Gračovs, Jānis Švanenbergs, Rūdolfs Polcs, Kārlis Bucenieks, Deniss Fjodorovs, Daņila Larionovs un Dāvids Levins.

Rīgas "Dinamo" ar septiņiem punktiem 17 spēlēs ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē un KHL čempionātā, kamēr "Baris" ar 20 punktiem 18 mačos Austrumos atrodama desmitajā pozīcijā.

"Dinamo" iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.