LOK līdz izmeklēšanas beigām nedrīkst paust sīkāku informāciju.
Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma piektdien vakarā ziņoja, ka, iespējams, aizliegtās vielas lietojis uzbrucējs Ralfs Freibergs. Sporta ārsti norāda, ka, iespējams, tas bijis iespējams ar uztura bagātinātājiem.
Starptautiskā Hokeja federācija lēmumu saistībā ar šo situāciju varētu pieņemt pēc vairākām nedēļām. Ļaunākajā gadījumā komandas sniegumu olimpiādē var diskvalificēt.
Freibergs aģentūrai LETA izteicies, ka viņa pirms un pēc Soču olimpiskajām spēlēm nodotās dopinga analīzes bija negatīvas.
"Atbraucot uz Latviju 3.februārī, nodevu analīzes, kas bija negatīvas," sacīja Freibergs. "Tad pēc Olimpiādes kaut ko padzirdēju, ka esmu it kā "iekritis", tādēļ 24.februāri ar komandas starpniecību nodevu analīzes, kas atkal izrādījās negatīvas."
Šobrīd Freibergs ar NCCA čempionāta komandu Boulinggrīnas "Falcons" atrodas izbraukumā, atturoties no plašākiem komentāriem.
Noprotams, ka "aizdomas" šajā gadā skaidrojamas kā "pozitīvas analīzes", tomēr pirms tam Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) disciplinārās komisijas sēdē, kas risināsies Lozannā, vēlreiz tiks izanalizētas konkrētās analīzes, kā arī jautājumi, vai analīžu veikšanā ievērotas visas nepieciešamās procedūras.
Pagaidām vēl nav zināms, kad gaidāma SOK disciplinārās komisijas sēde, bet līdz tai LOK sīkākus komentārus nesniegs, neatklājot arī aizdomās turētā hokejista vārdu.
Šodien Veselības ministrijā (VM) arī notika Latvijas Antidopinga komitejas (LAK) sēde, kurā tika skatīts jautājumus par Latvijas olimpiešiem veiktajām dopinga analīzēm un to rezultātiem pirms olimpiskajām spēlēm un to laikā. VM preses pārstāvis Oskars Šneiders aģentūrai LETA pastāstīja, ka komiteja šodien izskatīja jautājumu par gadījumu, kad Latvijas izlases hokejista analīzēs konstatēta sportā neatļauta uztura bagātinātāja lietošana. Līdz ar to ir pieņemts lēmums līdz pasaules čempionātam hokejā veikt atkārtotas analīzes visiem izlases hokejistiem.
"Vienlaikus jāuzsver gan sportista, gan sporta ārsta atbildība pie izveidojušās situācijas. Sportista pienākums ir informēt komandas ārstu par visiem medikamentiem vai uztura bagātinātājiem, ko lieto, lai izvērtētu, vai tas ir savienojams ar noteikumiem sportā. Gan sportistiem, gan sporta ārstiem tiks organizēti informatīvi semināri, lai pievērstu pastiprinātu uzmanību šiem jautājumiem un tādi nākotnē neatkārtotos," norādīja VM.
Kā ziņots, olimpisko spēļu laikā tika paziņots, ka dopinga lietošanā pieķerts Latvijas izlases hokejists Vitālijs Pavlovs, kura organismā konstatēts aizliegtais stimulants metileksanamīns. Tā ir viela, kas var tikt pievienota uztura bagātinātājiem, lai veicinātu organisma atjaunošanos un regulētu ķermeņa svaru.
Pavlovam pagaidām ir aizliegts spēlēt un viņš gaida Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) lēmumu.
Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, otrs dopinga lietošanā pieķertais spēlētājs nepārstāv Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Rīgas "Dinamo", kurā ikdienā spēlē Pavlovs un daudzi citi valstsvienības hokejisti.
Latvijas iepriekšējie oficiālie olimpiskie dopinga konstatēšanas gadījumi bija 2000.gada Sidnejas Olimpiādē airētājam Andrim Reinholdam, kā arī 2002.gadā pirms Soltleiksitijas olimpiskajām spēlēm bobslejistam Sandim Prūsim, kas gan toreiz neliedza viņam startēt spēlēs.
Kā ziņots, parādot varonīgu sniegumu, Latvijas hokeja izlase Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja astoto vietu.
Kā vēsta SOK antidopinga noteikumi, ja olimpisko spēļu laikā komandu sporta veidā pozitīvas dopinga analīzes tiek konstatētas vairāk nekā vienam sportistam, vienība var tikt diskvalificēta vai pret to var piemērot citas sankcijas.
(Pievienotas 5. līdz 7.rindkopa ar Freiberga teikto.)