Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Merzļikinam 33 atvairīti metieni Blue Jackets uzvarā; Bļugeram rezultatīva piespēle

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē atvairīja 33 pretinieku metienus un tika atzīts par spēles otro zvaigzni, viņa pārstāvētajai Kolumbusas Blue Jackets tiekot pie panākuma, bet citā spēlē Teodors Bļugers izcēlās ar rezultatīvu piespēli.

"Blue Jackets" izbraukumā ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) pārspēja Filadelfijas "Flyers", sagādājot mājiniekiem desmito zaudējumu pēc kārtas.

Merzļikins tika galā ar 33 no 34 pretinieku metieniem, atvairot 97,1% metienus, kuri tika raidīti pa viņa sargātajiem vārtiem, un tika atzīts par spēles otro zvaigzni. Latvijas vārtsargs tika pārspēts vien spēles 53.minūtē, kad vienīgos vārtus "Flyers" labā guva Gerijs Meihjūzs.

Kolumbusas labā vārtus guva Olivers Bjorkstrands un Patriks Laine, bet divas rezultatīvas piespēles sakrāja Būns Dženers.

Citā spēlē Bļugera Pitsburgas "Penguins" mājās ar rezultātu 6:4 (3:1, 2:0, 1:3) izcīnīja uzvaru pār Otavas "Senators".

Bļugers piespēlēja Brokam Makginam, kurš tālāk atdeva ripu uz vārtu priekšu Maikam Matesonam, kurš arī noslēdza uzbrukumu un guva vārtus, panākot 3:1.

Latvijas uzbrucējs uz ledus bija 13 minūtes un 22 sekundes, no kurām divas minūtes un desmit sekundes spēlēja arī mazākumā. Bļugers laukumā pavadītajā laikā izpildīja divus spēka paņēmienus, uzvarēja četros no sešiem iemetieniem un sakrāja lietderības koeficientu +1.

Bļugers šosezon 38 aizvadītās spēlēs ir guvis astoņus vārtus un sakrājis deviņas rezultatīvas piespēles.

"Penguins" rindās rezultatīvākais bija Matesons, kurš kopā guva divus vārtus un vienu reizi asistēja vārtu guvumā.

Otavas vienības labā divus vārtus guva Džošs Noriss.

Savukārt Bufalo "Sabres", spēlējot bez savainojumu guvušā Zemgus Girgensona, mājās ar rezultātu 4:5 (2:1, 2:2, 0:2) atzina Dalasas "Stars" pārākumu.

Tikmēr Sanhosē "Sharks" izbraukumā ar rezultātu 2:3 (1:0, 0:2, 1:1) piekāpās Sietlas "Kraken".

Jau ziņots, ka Rūdolfs Balcers trešdien tika iekļauts NHL Covid-19 protokolā, tāpēc viņš nevarēja palīdzēt šajā mačā Sanhosē vienībai.