Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns

Latvijas izlase pirms izšķirošās kaujas pārliecinoši piekāpjas Krievijai

Latvijas hokeja izlase pirmdien Ķelnē pasaules čempionāta A apakšgrupas spēlē, iztiekot bez vairākiem līderiem, ar 0:5 kapitulēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai Krievijai, kas vārtus nav zaudējusi nu jau trīs spēlēs pēc kārtas. Apakšgrupu turnīru Latvija noslēgs otrdien, kad spēkosies ar mājinieci Vāciju. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, latviešiem būs jāizcīna uzvara.

Krievijas izlases rindās ar precīziem metieniem izcēlās Bogdans Kiseļevičs, Ivans Teļegins, Vladislavs Namestņikovs, Ņikita Kučerovs un Antons Belovs. 

Tikmēr Iļja Sorokins atvairīja visas 24 Latvijas hokejistu mestās ripas.

Latvijas izlases rindās par labāko spēlētāju šajā mačā tika atzīts aizsargs Artūrs Kulda, bet pretiniekiem šo godu saņēma Antons Belovs.

Abas komandas spēli iesāka aktīvi ar uzbrukumiem. Mača ceturtajā minūtē pēc ilgstošas ofensīvas Latvijas izlases aizsardzības zonā Teļegins bīstami meta pa latviešu vārtiem, pirmo reizi pārbaudot Ivara Punnenova modrību. Arī turpinājumā laukumā saimniekoja Krievijas hokejisti, latviešiem cenšoties atbildēt ar pretuzbrukumiem.

Mača rezultāts tika atklāts 13.minūtē, kad Kiseļevičs pēc iemetiena ar tālu šāvienu no zilās līnijas pārspēja Punnenovu. Sešas minūtes pirms perioda beigām abpusēju noraidījumu saņēma Teodors Bļugers un Vladislavs Namestņikovs, izlasēm nākamās divas minūtes spēlējot četratā pret četriem.

Divas minūtes pirms perioda beigām Krievijas hokejisti savērpa pamatīgu viesuli pie Latvijas vārtiem, taču ar precīzu metienu tas nenoslēdzās. Tomēr trešdaļas priekšpēdējā minūtē pēc Latvijas izlases asa uzbrukuma krievi devās ātrā pretuzbrukumā, kas noslēdzās ar ripas iebakstīšanu vārtos. Lai gan vārti tika izkustināti un tika traucēts Punnenovam, tomēr Teļegina ripa tika ieskaitīta.

Pirmā perioda beigās divas soda minūtes par ķeksēšanu saņēma Oskars Cibuļskis, kura noraidījumu otrās trešdaļas sākumā krievi pārvērta vārtu guvumā. Artēmijs Panarins un Namestņikovs izslidoja divatā pret vienu Latvijas izlases aizsargu, raidot ripu virs Punnenova ķērājcimda.

Divatā pret vienu perioda piektajā minūtē izslidoja arī Miks Indrašis un Roberts Bukarts, taču piespēles laikā tika mainīts ripas lidojuma virziens un latviešiem neizdevās izmantot pretuzbrukumu.

 

Trešdaļas vidū pēc ļoti labas saspēles pretinieku aizsardzības zonā pie brīva metiena no tuvas distances tika Oskars Cibuļskis, taču Iļja Sorokins paguva pārvietoties uz vārtu kreiso stūri un nosargāja krievu cietoksni neskartu. Četras minūtes pirms otrā perioda beigām latvieši tika pie sava pirmā vairākuma mačā un ātri nostājās pretinieku zonā. Tiesa, neviena no daudzajām vārtu gūšanas iespējām netika izmantota. Turpretī krievi minūti pirms trešdaļas beigām ieraidīja ceturto ripu Punnenova sargātajos vārtos. Pretī vārtiem netraucēts piespēli saņēma Kučerovs, kurš panāca jau 4:0.

Trešā perioda sākumā abas komandas apmainījās bīstamiem uzbrukumiem, taču spēles rezultātu izmainīt neizdevās. Turpinājumā latvieši sāka spēlēt arvien brīvāk, pamazām izlīdzinot spēles gaitu un nedaudz pat izdarot spiedienu uz pretiniekiem. Tikmēr vārtos pārliecinoši spēlēja Punnenovs, neļaujot krieviem vēl vairāk palielināt rezultātu. Tiesa, septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Uvis Balinskis atnesa Latvijas izlasei mazākumu, ko ar spēcīgu metienu vārtu guvumā pārvērsa Belovs.

Pēc piektās ielaistās ripas Punnenovu vārtos nomainījis Jānis Kalniņš.

Piecas minūtes pirms finālsvilpes latvieši nopelnīja vairākumu, taču tas palika neizmantots. Mača noslēdzošajās minūtēs latviešiem neizdevās gūt goda vārtus, līdz ar to tika ciests zaudējums 0:5.

Zīmīgi, ka viens no šī mača soģiem bija Latvijas hokeja līdzjutēju nemīlētais čehu tiesnesis Antonīns Jeržābeks, kurš pirms trim gadiem Minskā svarīgā cīņā par ceturtdaļfinālu neieskaitīja latviešu vārtu guvumu pret mājinieci Baltkrieviju.

Kā vēstīts, Latvijas izlases vārtu drošība šoreiz no mača sākuma tika uzticēta Ivaram Punnenovam. Spēlē nepiedalījās vārtsargs Elvis Merzļikins, kā arī uzbrucēji Andris Džeriņš un Jānis Sprukts, bet iespēja sevi pierādīt tika dota Vitālijam Pavlovam, kā arī debitantiem Frenkam Razgalam un Kristoferam Bindulim.

Pasaules čempionāts hokejā. 2017.gada 15.maijs. Ķelne, Lanxess arēna.

Krievija - Latvija 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Vārtsargi: Iļja Sorokins - Ivars Punnenovs

Metieni: 36-24

Soda minūtes: 8-8

Vārti: 12:10 Kiseļevičs (Panarins, Namestņikovs) 1:0; 18:41 Teļegins (Plotņikovs) 2:0; 20:57 Namestņikovs (Panarins, Kučerovs, vair.) 3:0; 39:00 Kučerovs (Panarins, Belovs) 4:0; 53:17 Belovs (Gusevs, Šipačovs, vair.) 5:0;

Latvijas hokeja izlase šo turnīru iesāka kā nevienu citu pasaules čempionātu - trīs uzvaras pirmajās trijās spēlēs. Vispirms ar 3:0 pārspēta Dānija, pēcāk ar 3:1 pieveikta arī Slovākija, otrdien grūtā cīņā ar 2:1 uzvarēta arī A apakšgrupas vājākā komanda Itālija, taču ceturtdien ciests zaudējums 0:2 Zviedrijai, bet sestdien līdzīgā cīņā ar 3:5 zaudēts arī spēcīgajai ASV izlasei.

Tikmēr Krievija vispirms ar 2:1 pēcspēles metienu sērijā pārspēja olimpisko vicečempioni Zviedriju, pēc tam ar 10:1 tika sagrauta Itālija, turpinājumā tika izcīnīta uzvara 6:3 pār Vāciju, kam sekoja divas "sausās" uzvaras. Ceturtdien tika gūts grūts panākums 3:0 pret Dāniju, bet sestdien ar 6:0 tika sagrauta Slovākija.

A apakšgrupas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 17 punktiem sešās spēlēs ir Krievija, kam ar 15 punktiem seko ASV, bet pie 13 punktiem tikusi Zviedrija. Latvijai un Vācijai ir pa deviņiem punktiem, septiņi punkti ir Dānijai, bet pie četriem punktiem tikusi Slovākija. Tikmēr Itālija septiņās spēlēs ieguva vienu punktu un atstās elites divīziju.

Iepriekšējo reizi pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā Latvija spēlēja 2009.gadā, kad pie izlases stūres bija Znaroks un Vītoliņš.

Krievijas hokeja izlasē lielākoties ir Kontinentālās hokeja līgas (KHL) hokejisti - 18 no 25 spēlētājiem, kamēr pārējie septiņi pārstāv Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības. Kā pēdējie Krievijas valstsvienības rindas papildināja Vašingtonas "Capitals" uzbrucējs Jevgēņijs Kuzņecovs un aizsargs Dmitrijs Orlovs, bet izlasei atteica tās potenciālais līderis Aleksandrs Ovečkins.

Lielākā pārstāvniecība ir Znaroka un Vītoliņa trenētajai KHL čempionei Sanktpēterburgas SKA, no kuras valstsvienībā ir astoņi hokejisti.

Krievijas izlasei šajā čempionātā vairs nevarēs palīdzēt Sergejs Mozjakins, kurš čempionātu uzsāka kā valstsvienības kapteinis, taču mačā ar Vāciju tika savainots.

Latvija ar Krieviju pasaules čempionātos spēkojušās deviņas reizes, latviešiem svinot divas uzvaras un ciešot septiņus zaudējumus. Pirmā tikšanās 1998.gadā noslēdzās ar rezultatīvu Krievijas uzvaru 7:5, bet divus gadus vēlāk Latvija Sanktpēterburgā svinēja vēsturisku uzvaru ar 3:2, pieveicot tobrīd zvaigžņoto mājinieci. Tāpat Latvija uzvarēja arī duelī 2003.gadā, pārspējot krievus ar 2:1, bet pēc tam sekojuši četri zaudējumi. Iepriekšējā pasaules čempionātā Latvija zaudēja ar 0:4.

Latvijas izlasi cīņā ved titulētais kanādiešu speciālists Bobs Hārtlijs, kurš savulaik ir izcīnījis prestižo Stenlija kausu, bet nesenajā 2015.gadā tika nosaukts par NHL labāko treneri.

Līdz ar varas maiņu Latvijas Hokeja federācijā (LHF), būtiskas izmaiņas skāra arī izlasi. Sagatavošanās procesā spēlētājiem nodrošināti ļoti labi darba apstākļi, kādi iepriekšējos gados, pēc pašu hokejistu teiktā, nebija. Tiek uzskatīts, ka šogad komandai ir optimālākais sastāvs pēdējos pāris gados, tomēr šī pārliecība palika mazāka dienu pirms turnīra sākuma, kad tika paziņots, ka traumas dēļ no sastāva izkritis Lauris Dārziņš.

No potenciālajiem izlases līderiem komandai veselības problēmu dēļ nevar palīdzēt arī aizsargi Oskars Bārtulis un Krišjānis Rēdlihs, kā arī uzbrucēji Mārtiņš Karsums un Miķelis Rēdlihs.

Pasaules čempionātā Latvijas izlasē ir brāļi Roberts un Rihards Bukarti. 26 gadus vecais Roberts piedalās jau piektajās meistarsacīkstēs, bet 21 gadu vecajam Rihardam šis ir debijas turnīrs. Tikmēr sastāvā pirmoreiz kopš 2002.gada šoreiz nav neviens no brāļiem Rēdlihiem - Miķelis un Krišjānis nespēlē traumu dēļ, bet Jēkabs neizturēja cīņu par vietu sastāvā.

Čempionātā pieaugušo izlasē bez Riharda Bukarta debitējuši arī aizsargs Uvis Balinskis un uzbrucējs Teodors Bļugers, bet savu debiju gaida aizsargs Kristofers Bindulis un uzbrucējs Frenks Razgals. Pieminēšanas vērts ir arī fakts, ka izlasē iekļuva uzbrucējs Vitālijs Pavlovs, kurš šosezon 53 spēlēs ar Latvijas komandu Rīgas "Dinamo" palika bez gūtajiem vārtiem. Arī izlasē viņš šajā pavasarī desmit mačos palicis bez rezultativitātes punktiem, tomēr vienus vārtus valstsvienības labā guva novembrī pārbaudes turnīrā Slovēnijā.

Darbā ar Latvijas izlasi Hārtlijam palīdz viņa ilggadējais asistents Žaks Klutjē, kā arī Artis Ābols. Ābolam valstsvienības trenera palīga amatā šī ir atgriešanās, jo 2012.gadā viņš bija arī Teda Nolana palīgs. Čempionāta sākumā ar izlasi bija arī Kārlis Zirnis, kurš par palīgu izlasē strādājis jau kopš 2013.gada, bet pašlaik viņš jau atgriezies Latvijā, lai vadītu U-20 valstsvienību.

LHF izlasei devusi uzdevumu iekļūt sacensību ceturtdaļfinālā.

Iepriekšējo reizi pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase piedalījās 2009.gadā, kad Šveicē atkārtoja savu visu laiku labāko rezultātu un ierindojās septītajā vietā. Šāds sasniegums Latvijas izlasei padevies arī 1997. un 2004.gadā, bet pēdējos čempionātos labākais sasniegums ir desmitā vieta, kas iegūta 2012.gadā.

Latvijas izlase pasaules čempionātā Ķelnē piedalījās arī 2001.gadā, kad Haralda Vasiļjeva vadībā tika ieņemta 13.vieta.

Gatavošanos pasaules čempionātam Latvijas izlase sāka jau marta pirmajās dienās, procesā aizvadot desmit pārbaudes spēles, kurās tika izcīnītas četras uzvaras.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

Viņu vietā nākamajā gadā nāks Austrija un Dienvidkoreja, kuras ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, piedevām korejieši nākamgad elites grupā spēlēs pirmo reizi vēsturē.

Iepriekšējos divos pasaules čempionātos, kad Latviju attiecīgi 2015.gadā vadīja Aleksandrs Beļavskis, bet pērn Leonīds Beresņevs, tā ieņēma 13.vietu. Vēl pirms tam trijos čempionātos Teda Nolana vadībā Latvija 2012.gadā bija desmitā, savukārt nākamajos divos gados ieņēma 11.pozīciju.

Top komentāri

Rusofobi mēmi
R
Vairs palamāties nevar:))))))
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi