Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Čempioni Lightning Stenlija kausa otro kārtu sāk ar uzvaru

Ar uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas otro kārtu otrdien uzsāka pēdējo divu sezonu čempionvienība Tampabejas Lightning, kas viesos ar 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) pieveica Floridas Panthers komandu.

Regulārā čempionāta uzvarētāji "Panthers" pirmajā periodā pēc Antonī Duklēra precīzā metiena izvirzījās vadībā ar 1:0, taču turpinājumā vārtus vairs neguva.

Izlīdzinājumu čempioni panāca otrā perioda izskaņā, kad vairākumā pēc Ņikitas Kučerova piespēles vārtus guva Korijs Perijs.

Savuktārt trešā perioda ievadā Pjērs Eduārs Belmārs panāca 2:1 viesu labā, bet atlikušajā laikā viesi guva vēl divus vārtus vairākumā, ar precīziem metieniem izceļoties Kučerovam un Rosam Koltonam.

"Lightning" sērijas pirmajā mačā realizēja trīs no sešiem vairākumiem, kamēr mājinieki trīs reizes spēlēja vairākumā, taču vārtus neguva.

"Panthers" septiņās izslēgšanas spēlēs ir tikuši pie 21 vairākuma, taču joprojām nav spējuši gūt nevienus vārtus.

Viesu vārtos Andrejs Vasiļevskis atvairīja 33 no 34 metieniem, bet mājinieku rindās Sergejs Bobrovskis tika galā ar 32 no 36 raidījumiem.

Sērijas otrais mačs tiks aizvadīts ceturtdien.

Tikmēr citā otrās kārtas spēlē Kolorādo "Avalanche" savā laukumā ar 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 1:0) - papildlaikā pārspēja Sentluisas "Blues" hokejistus, sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Mača septītajā minūtē pēc Raiena O'Railija precīzā metiena vadībā izvirzījās viesi, bet otrajā periodā pēc Valērija Ņičuškina un Samuela Žirāra trāpīgajiem raidījumiem vadību ieguva jau mājinieki.

Spēles 57.minūtē Džordans Kairū skaitliskajā vairākumā spēja panākt izlīdzinājumu 2:2, tomēr mājinieki papildlaikā izrādījās pārāki - vārtus pagarinājuma devītajā minūtē guva Džošs Mensons.

"Avalanche" hokejisti šajā mačā pa viesu vārtiem izpildīja 54 metienus, kamēr "Blues" tikai 25.

Arī šīs sērijas otrā spēle tiks aizvadīta ceturtdien.