Olimp/Venta 2002 iekļūst OHL finālā

Olimp/Venta 2002 pirmdien Rīgā izcīnīja uzvaru Optibet Latvijas Hokeja līgas (OHL) pusfināla sestajā mačā, sērijā līdz četrām uzvarām uzvarot ar 4-2.

Pašreizējā čempione "Olimp"/"Venta 2002" trešajā periodā mačā pret "Mogo"/LSPA atspēlēja divu vārtu deficītu, svinot uzvaru pagarinājumā ar 4:3 (0:0, 1:0, 2:2).

Ričards Grīnbergs 33.minūtē guva pirmos vārtus mačā, vadībā izvirzoties viesiem.

Trešajā periodā 7,5 minūšu laikā tika gūti četri vārti.

Vispirms Deivids Sarkanis 49.minūtes nogalē panāca 2:0, bet jau 25 sekundes vēlāk Juris Ziemiņš vienus vārtus atguva, un 54.minūtē Edijs Brahmanis izlīdzināja rezultātu - 2:2.

Vārtu gūšanas triecienciklu 57.minūtes sākumā ar precīzu metienu pabeidza Kārlis Ozoliņš, panākdams 3:2 "Mogo"/LSPA.

Tomēr mājinieki nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju un 33 sekundes pirms pamatlaika beigām Brahmanis panāca 3:3.

Pagarinājumā bija vajadzīgas sešas minūtes un 35 sekundes, lai noteiktu uzvarētāju. Reinis Mārtiņš Lejnieks ar metienu no labās malas, ripai pa ceļam skarot Kārļa Ozoliņa nūju, pārspēja viesu vārtsargu Jāni Vori - 4:3.

Mājinieku vārtos Rūdolfs Gusts Lazdiņš atvairīja 37 no 40 metieniem, bet viesiem Voris tika galā ar 22 no 26 metieniem.

Otrā pusfināla sērijā starp "Liepājas" un "Zemgale"/LLU vadībā ar 3-2 ir jelgavnieki.

Cīņa par OHL čempionu kausu tiks uzsākta 3.aprīlī. Arī fināls notiks līdz četrām uzvarām.

OHL "play-off" iekļuva turnīra četras labākās komandas. Atlikušajām trijām vienībām - Hokeja skolai "Rīga", Daugavpils "Dinaburga" un Rīgas "Prizma" - sezona jau noslēgusies.

Iepriekšējā sezonā OHL uzvarētāju kausu izcīnīja "Olimp"/"Venta 2002", bet regulārajā sezonā uzvaru svinēja "Zemgale"/LLU.

Pirmais Latvijas čempionāts hokejā notika pirms 90 gadiem.