Avalanche hokejisti pirmie nodrošina vietu Stenlija kausa finālsērijā

Kolorādo Avalanche pirmdien izcīnīja vietu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālsērijā.

"Avalanche" viesu lomā ar rezultātu 6:5 (1:0, 0:3, 4:2, 1:0) pagarinājumā pārspēja Edmontonas "Oilers", sērijā līdz četrām uzvarām gūstot panākumu ar 4-0.

Pirmajā trešdaļā jau spēles ceturtajā minūtē viesu komandu vadībā izvirzīja Keils Makārs, kurš guva vārtus vairākumā.

Tikmēr otrajā trešdaļā laukuma saimnieki atspēlējās un guva trīs vārtus, taču mača turpinājumā nespēja nosargāt pārsvaru. Otrajā periodā "Avalanche" vārtsargu Pāvelu Francouzu pārspēja Zeks Haimens, Raiens Nūdžents-Hopkinss un Konors Makdeivids.

Savukārt noslēdzošajā trešdaļā vispirms vienus vārtus atspēlēja Devons Teivss, taču Heimens atjaunoja mājiniekiem divu vārtu pārsvaru (4:2). Turpinājumā piecu minūšu laikā "Avalanche" spēja gūt trīs vārtus, precīziem esot Gabrielam Landeskūgam, Neitanam Makinonam un Miko Rantanenam, un izvirzīties vadībā ar 5:4.

"Oilers" panāca neizšķirtu nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz pamatlaika beigām, vārtus gūstot Zekam Kesianam.

Pagarinājuma otrajā minūtē vārtus guva Arturi Lehkonens, nodrošinot Kolorādo vienībai vietu finālsērijā pirmo reizi kopš 2001.gada.

"Avalanche" vārtsargs Francouzs tika galā ar 30 metieniem, kamēr "Oilers" rindās Maiks Smits atvairīja 36 ripas.

Austrumu konferences finālsērijā Ņujorkas "Rangers" ar 2-1 uzvar iepriekšējo divu gadu čempioni Tampabejas "Lightning".

Iepriekšējā sezonā Stenlija kausa izcīņas finālsērijā Tampabejas "Lightning" ar rezultātu 4-1 uzvarēja Monreālas "Canadiens".