Tikmēr Zviedrija Jekaterinburgā ar rezultātu 3:0 (0:0) pārspēja Meksiku, šīm abām izlasēm iekļūstot astotdaļfinālā.
F apakšgrupā pa sešiem punktiem izcīnīja Zviedrija un Meksika, zviedriem iekrājot labāko gūto un zaudēto vārtu attiecību, kas nozīmē pirmo vietu grupā. Tikmēr Dienvidkoreja un Vācija tika pie trim punktiem, turklāt sliktākas gūto un zaudēto vārtu attiecības dēļ 2014.gada čempioni grupā palika pēdējie.
Zviedrija un Meksika savas pretinieces astotdaļfinālā uzzinās šovakar, kad kļūs zināmi seši no astoņiem izslēgšanas turnīra pirmās kārtas pāriem. Jau zināms, ka astotdaļfinālā spēkosies Portugāle ar Urugvaju, Francija ar Argentīnu, Spānija ar Krieviju un Horvātija ar Dāniju.
Zīmīgi, ka trešo reizi pēc kārtas čempionei neizdodas izkļūt no grupas. 2010.gadā apakšgrupu turnīrā apstājās Itālija, bet pirms četriem gadiem turnīra pirmajā fāzē čempiones pilnvaras nolika Spānija.
Dienvidkorejas izlases labā vārtus kompensācijas laikā guva Jonvons Kims un Honmiņs Sons.
Kazaņā notikušajā mačā pirmā puslaika pirmajā pusē Vācijas futbolisti kontrolēja bumbu, taču krietni bīstamākas epizodes pie pretinieku vārtiem padevās dienvidkorejiešiem. Turpinājumā vācieši pamazām centās izlīdzināt spēles gaitu, četras minūtes pirms puslaika beigām Masam Humelsam bīstami sitot no tuvas distances.
Otrā puslaika trešajā minūtē teicams sitiens ar galvu padevās Leonam Goreckam, bet Dienvidkorejas vārtsargs Hjunvu Čo meistarīgi atvairīja vācieša raidījumu. Nespējot uzlauzt pretinieku vārtus, Vācijas izlase laukumā laida Mario Gomesu un Tomasu Milleru. Mačs turpinājās ar vētrainiem uzbrukumiem uz abiem vārtiem, taču Vācijas futbolisti savas iespējas nerealizēja.
Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Humesam bija iespēja nokārtot uzvaru, kas ievestu nākamajā kārtā, taču viņa ar galvu sistā bumbu nedaudz lidoja pāri vārtiem, bet nedaudz vēlāk Čo neitralizēja Toni Krosa sitienu. Kompensācijas laikā bumba Vācijas izlases vārtos ieraidīja Jonvons Kims. Cenšoties atspēlēties, Vācijas izlases cietoksni atstāja Manuels Noiers, bumbu tukšos pretinieku vārtos ieraidot Honmiņam Sonam.
Tikmēr Jekaterinburgā notikušajā mačā zviedriem vārtus guva Ludvigs Augustinsons un Andrēass Grankvists, bet trešo bumbu savā cietoksnī ieraidīja Edons Alvaress
Spēles pirmajās 12.minūtes par pāris bīstamām epizodēm pie Meksikas vārtiem parūpējās Emīls Fošbergs un Markuss Bergs. Mača 29.minūtē tikai viedeotiesneši glāba Meksikas izlasi no 11 metru soda sitiena nozīmēšanas, jo radās aizdomas, vai meksikāņu spožākā zvaigzne Čičarito nav soda laukumā nospēlējis ar roku.
Mača rezultāts tika atklāts 51.minūtē, kad precīzs no tuvas distances bija zviedru pussargs Ludvigs Augustinsons. Desmit minūtes vēlāk zviedri tika pie iespējas izpildīt "pendeli", kuru Andrēass Grankvists realizēja un panāca jau 2:0.
Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 16 minūtes, Edons Alvaress ar roku ievirzīja bumbu savos vārtus, tādējādi rezultāts kļuva jau 3:0 Zviedrijas izlases labā. Dažas minūtes vēlāk meksikāņiem bija lieliska iespēja vienus vārtus atgūt, taču Čičarito no tuvas distances nespēja ieraidīt bumbu zviedru cietoksnī.
Zīmīgi, ka abas komandas maču sāka ar tādiem pašiem starta vienpadsmitniekiem, kā iepriekšējā kārtā.
Vācija ir pašreizējā pasaules čempione, kas pirms četriem gadiem finālā ar 1:0 pieveica Argentīnu. Vācieši par Pasaules kausa ieguvējiem kļuvuši četras reizes - 1954., 1974., 1990. un 2014.gadā -, kas tikai par viena titula tiesu atpaliek no rekordistes Brazīlijas. Vācijas izlase planētas meistarsacīkstēs arī pa četrām reizēm guvusi sudrabu un bronzu un tās galvenais treneris ir Joahims Lēvs.
Tikmēr Dienvidkoreja Pasaules kausā piedalās jau devīto reizi pēc kārtas un kopumā desmito. Labākais sasniegums bija daļēji savās mājās notikušajā 2002.gada turnīrā, kad izdevās sasniegt pusfinālu un izcīnīt ceturto vietu. Pirms četriem gadiem Brazīlijā korejieši nepārvarēja apakšgrupu turnīru. Izlases galvenais treneris ir Tējons Šins.
Zviedrija Pasaules kausam kvalificējusies pēc divu turnīru izlaišanas. Kopumā tai planētas meistarsacīkstēs šī būs 12.dalības reize. Trīs reizes zviedri tikuši pie godalgām - 1958.gadā savā laukumā gūts sudrabs, bet 1950. un 1994.gadā izcīnīta bronza. Komandas galvenais treneris ir Janne Andešsons.
Savukārt Meksika Pasaules kausā piedalās jau 16.reizi un septīto reizi pēc kārtas. Jau astoņus turnīrus pēc kārtas šī komanda spējusi sasniegt izslēgšanas sacensības. Komandas stūrmanis ir Huans Karloss Osorio.
Pasaules kausa finālturnīrs pirmo reizi notiek Krievijā, bet kopumā tas norisinās jau 21.reizi.
Sacensībās piedalās 32 komandas, kuras priekšsacīkstēs salozētas astoņās grupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu stadijā, kas sāksies no astotdaļfināla.
Vislielākā pārstāvniecība jeb 14 izlases ir no Eiropas, kamēr no Āfrikas, Āzijas un Dienvidamerikas sacensībās piedalās pa piecām vienībām. Tikmēr no Ziemeļamerikas finālturnīrā startē trīs valstu izlases.
Sacensības risināsies viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.
Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiek 11 pilsētās, cīņas aizvadot 12 stadionos.
Tituliem bagātā komanda Pasaules kausa izcīņu vēsturē ir Brazīlija, kas prestižajā turnīrā kopumā triumfējusi piecas reizes. Tikmēr ar četriem tituliem seko Vācija un Itālija, kas šim turnīram nemaz nekvalificējās. Vēl divus titulus ir izcīnījusi Argentīna un Urugvaja.
Pašreizējā Pasaules kausa īpašniece ir Vācija, kamēr Brazīlija pēdējo reizi sacensībās uzvarēja 2002.gadā.
Dienvidkorejas izlases sastāvs: Hjunvu Čo, Jons Lī, Jonsuns Juns, Jonvons Kims, Čuls Hons, Džesuns Lī, Vujons Juns, Hjunsu Džans, Sonmin Muns (Sedžons Džu, 69.min.), Džahels Ku (Hēčans Hvans, 56.min. (Johans Go, 79.min.)), Honmiņs Sons.
Vācijas izlases sastāvs:Manuels Noiers, Jošua Kimmihs, Matss Hummelss, Niklass Zīle, Jonass Hektors (Juliāns Brands, 78.min.), Sami Kedira (Mario Gomess, 58.min.), Toni Kross, Leons Gorecka (Tomass Millers, 63.min.), Mesuts Ezils, Marko Roiss, Timo Verners.
Meksikas izlases sastāvs: Giljermo Očoa, Karloss Salsedo, Ektors Moreno, Ektors Errera, Edsons Alvaress, Migels Lajuns (Orive Peralta, 89.min.), Andress Gvardado (Hesus Manuels Korona, 75.min.), Hesus Galjardo (Marko Favjans, 65.min.), Karloss Vela, Havjers Ernandess, Irvings Losano.
Zviedrijas izlases sastāvs: Robins Ūlsens, Mīkaels Lustigs, Viktors Lindelēfs, Andrēass Grankvists, Ludvigs Augustinsons, Viktors Klāsons, Albins Ēkdals (Oskars Hiljemarks, 80.min.), Sebastians Lāšsons (Gustavs Svensons, 57.min.), Emīls Fošbergs, Markuss Bergs (Aizaks Tēlins, 68.min.), Ola Toivonens.
Pelnīti!
jānis