Rīgā +19 °C
Trešdiena, 26. jūnijs
Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis, Ingūna

Slovēnijas futbolisti Eiropas čempionātā izrauj neizšķirtu pret Dāniju

Slovēnijas vīriešu futbola izlase svētdien Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēja neizšķirti ar Dāniju, C grupas mačam noslēdzoties ar rezultātu 1:1 (0:1).

Dānijas labā vārtus guva Kristians Ēriksens, bet Slovēnijas rindās precīzs bija Eriks Janža.

Pēc spēlētām 16 minūtēm laba vārtu gūšanas iespēja bija Slovēnijai, taču Benjamina Šeško sitiens no tālas distances lidoja nedaudz garām vārtu augšējam stūrim.

Nepilnu minūti vēlāk Dānija izveidoja uzbrukumu jau otrā laukuma galā, un pēc Jonasa Vinda piespēles no tuvas distances Slovēnijas vārtos bumbu nogādāja Ēriksens, izvirzot vadībā Dāniju.

Otrā puslaika ievadā dzelteno kartīti nopelnīja Dānijas futbolists Mortens Hjulmands, kurš bez pārkāpuma nespēja apturēt Šeško, bet nepilnas piecas minūtes vēlāk pie dzeltenās kartītes tika arī slovēnis Petars Stojanovičs.

Tuvojoties pamatlaika izskaņai, 71.minūtē dāņi tika pie stūra sitiena, taču Ēriksena centrējumu uz vārtu priekšu neizmantoja Vinds, kurš ar galvu sita bumbu krietni pāri Slovēnijas vārtiem.

77.minūtē pēc Slovēnijas stūra sitiena dāņi mēģināja izsist bumbu ārā no savas aizsardzības zonas, taču tā nonāca tieši pie Janžas, kurš neminstinoties to spēcīgi sita Dānijas vārtu virzienā un bumba pēc pieskāriena vienam no pretinieku spēlētājiem, lidoja garām dāņu vārtsargam, rezultātam kļūstot neizšķirtam.

Dienas noslēdzošajā mačā plkst.22 Anglija cīnīsies ar Serbiju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā pozīcijā finišējušajām valstsvienībām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Slovēnijas izlases sastāvs: Jans Oblaks, Žans Karničniks, Vanja Drkošičs, Jaka Bijols, Eriks Janža, Petars Stojanovičs (Benjamins Verbičs, 67.minūte), Adams Gnezda-Čerins, Timi Makss Elšniks (Jons Gorencs-Stankovičs, 75.minūte), Jans Mlakars (Žans Celars, 76.minūte), Andražs Šporars (Davids Brekalo, 90+4.minūte), Benjamins Šeško (Jasmins Kurtičs, 90+5.minūte).

Dānijas izlases sastāvs: Kaspers Šmeihels, Janniks Vestergords, Joakims Andersens, Andrēass Kristensens, Viktors Kristiansens, Pjērs Emīls Hojbjergs (Kristians Nergords, 83.minūte), Mortens Hjulmands (Tomass Delanijs, 89.minūte), Aleksandrs Bahs, Rasmuss Hejlunds (Jusufs Pulsens, 83.minūte), Kristians Ēriksens (Joakims Mēle, 79.minūte), Jonass Olders Vinds (Kaspers Dolbergs, 83.minūte).