Rīgā +27 °C
Ceturtdiena, 27. jūnijs
Malvīne, Malvis

Serbijas futbolisti kompensācijas laikā izrauj neizšķirtu spēlē ar Slovēniju

Serbijas vīriešu futbola izlase ceturtdien Minhenē Eiropas čempionātā otrās kārtas spēlē, gūstot vārtus otrā puslaika kompensācijas laika izskaņā, izglābās no zaudējuma un cīņu ar Slovēniju noslēdza neizšķirti ar 1:1 (0:0).

Slovēnijas labā vārtus guva Žans Karničniks, bet Serbijas valstsvienībā ar precīzu sitienu izcēlās Luka Jovičs.

Mača ievadā vairāki uzbrukumi pie pretinieku vārtiem padevās slovēņiem, bet Serbijas vārtsargs Predrags Rajkovičs glāba komandu no zaudētiem vārtiem.

25.minūtē Filips Mladenovičs, kurš Slovēnijas uzbrukumu apturēja klupinot pretinieku, nopelnīja dzelteno kartīti.

Savukārt jau pirmā puslaika izskaņā laba veiksmīgs uzbrukums padevās serbiem, kuri no tuvas distances izpildīja vairākus sitienus pa slovēņu vārtiem, taču pretinieki aizsargājās, puslaikam noslēdzoties ar 0:0.

Otrā puslaika izskaņā serbi tika pie vēl vienas dzeltenās kartītes, kuru šoreiz par pretinieka grūdienu ar plecu nopelnīja Saša Lukičs.

Pēc spēlētām nepilnām 15 minūtēm otrajā puslaikā Rajokivčs vēlreiz glāba serbus no zaudētiem vārtiem, lēcienā atvairot Slovēnijas uzbrucēja Benjamina Šeško sitienu.

69.minūtē Slovēnijai izdevās rezultatīvi noslēgt pretuzbrukumu, kad pēc Timi Maksa Elšnika piespēles no tuvas distances bumbu Serbijas vārtos raidīja Karničniks, izvirzot vadībā Slovēniju ar 1:0.

Neilgi pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem slovēņi varēja dubultot pārsvaru, kamēr turpinājumā bumbu vairāk pārvaldīja Serbija.

Kompensācijas laikā par nesportisku uzvedību dzelteno kartīti nopelnīja Luka Jovičs, kam pāris minūtes vēlāk sekoja arī brīdinājums Mijatam Gačinovičam, bet pretuzbrukumā serbu vārtsargu aizķēra Žans Vipotniks, par pārkāpumu tiekot arī pie dzeltenās kartītes.

Serbi izrāva neizšķirtu tikai kompensācijas laika piektajā minūtē, pēc stūra sitiena izspēles Slovēnijas vārtos bumbu nogādājot Jovičam.

Šajā mačā UEFA delegāts bija Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Arturs Gaidels.

C apakšgrupas pirmajās spēlēs Slovēnija un Dānija cīnījās neizšķirti 1:1, savukārt Anglija ar 1:0 uzvarēja Serbiju.

Dienas otrā spēle, kurā spēkosies Dānijas un Anglijas izlaases, Frankfurtē sāksies plkst.19, bet plkst.22 Gelzenkirhenē tiksies Spānija un Itālija.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā pozīcijā finišējušajām valstsvienībām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Slovēnijas izlases sastāvs: Jans Oblaks, Žans Karničniks, Vanja Drkošičs, Jaka Bijols, Eriks Janža, Petars Stojanovičs (Benjamins Verbičs, 76.minūte), Adams Gnezda-Čerins, Timi Makss Elšniks (Davids Brekalo, 90+1.minūte), Jans Mlakars (Jons Gorencs Stankovičs, 64.minūte), Andražs Šporars, Benjamins Šeško (Žans Vipotniks, 76.minūte).

Serbijas izlases sastāvs: Predrags Rajkovičs, Strahiņa Pavlovičs, Nikola Milenkovičs, Milošs Veļkovičs, Filips Mladenovičs (Mijats Gačinovičs, 46.minūte), Saša Lukičs (Sergejs Milinkovičs-Savičs, 64.minūte), Ivans Iličs, Andrija Živkovičs (Veļko Birmančevičs, 82.minūte), Aleksandars Mitrovičs, Dušans Tadičs (Lazars Samardžičs, 82.minūte), Dušans Vlahovičs (Luka Jovičs, 64.minūte).