Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Pret pēdējo pretinieku Andoru vēl ne reizi nav zaudēts

Statistika norāda uz izteiktu favorīta lomu, taču sāncenšus nedrīkst nenovērtēt. Latvijas futbola izlase UEFA Nāciju līgas pēdējo maču svētdien aizvadīs izbraukumā pret Andoru. Sākums pulksten 16.

Līdzšinējās desmit spēlēs Latvija Andorai vēl reizi nav zaudējusi un nav ielaidusi nevienus vārtus, taču pret šāda līmeņa pretinieku trīs reizes ir nācies zaudēt punktus. Arī abu komandu jūnija spēle, kurā Latvija uzvarēja ar 3:0, nebūt nebija viegla. "Pirmais puslaiks parādīja nervu, kāds bija šajā spēlē. Pirmā spēle, savu līdzjutēju priekšā, spiediens par obligāti nepieciešamu uzvaru, un arī pretinieks bija diezgan labi sagatavojies tam, kādā stilā mēs mēģināsim spēlēm," Latvijas izlases treneris Dainis Kazakevičs nebūt nebija apmierināts ar spēles gaitu.

Andora izceļas ar sīkstu aizsardzību, ko cementē pieredzējuši futbolisti, kuriem patīk vilcināt spēles laiku un izvest no pacietības pretinieku spēlētājus. Pret šādā stilā spēlējošām komandām ļoti svarīgi ir jau sākumā gūt vārtus. Pirmajā spēlē tas izdevās – Roberts Uldriķis bija īstajā vietā jau 9. minūtē. Uldriķis 77. minūtē panāca 2:0, bet punktu mačam pielika Jānis Ikaunieks, realizēdams 11 metru soda sitienu.