D apakšgrupas cīņā Francijas galvaspilsētā Horvātija svinēja panākumu ar 1:0 (1:0).
Vienīgie vārti tika gūti spēles 41.minūtē, kad Madrides "Real" futbolists Modričs izdarīja skaistu sitienu no tālas distances.
Horvātiem šajā mačā piederēja pārsvars, jo viņi izveidoja krietni vairāk vārtu gūšanas iespēju, trīs reizes norībinot arī vārtu konstrukciju. Savukārt Turcija vairāk atbildēja ar pretuzbrukumiem, kuri panākumu nedeva.
Spēli aktīvāk sāka Horvātija un jau otrajā minūtē garām vārtu tālajam stabam sita Ivans Rakitičs. Arī pēc tam bumbu vairāk kontrolēja horvāti, kamēr Turcijas izlase, tiekot galā ar pirmās spēles uztraukumu, aktivizējās puslaika vidū. Tad savu meistarību nācās demonstrēt horvātu vārtsargam Danijelam Subašičam, kurš tvēra bumbu pēc tuva Ozana Tufana sitiena ar galvu.
Spēles 31.minūtē medicīniskā palīdzība bija nepieciešama Horvātijas izlases spēlētājam Vedranam Čorlukam, kuram tika pārsista galva, tāpēc tā tika pamatīgi nosaitēta. Puslaika otrajā pusē cīņa jau bija līdzvērtīga, taču tuvojoties pārtraukumam iniciatīva atkal pārgāja Horvātijas pusē, kurai arī izdevās atklāt rezultātu. Turcijas futbolisti pēc cīņas savā soda laukumā spēja izsist bumbu tālāk no vārtiem, taču tā nonāca pie Modriča, kurš no 24 metriem, sitot pa bumbu no gaisa, to raidīja pretinieku vārtu stūrī.
Otrā puslaika sākumā divas teicamas iespējas neizmantoja Horvātijas kapteinis Darijo Srna, kurš vispirms pēc brīvsitiena trāpīja pa vārtu pārliktni, bet pēc tam no tuvas distances aizsita garām mērķim. Arī turpinājumā krietni bīstamāk uzbruka horvāti, kuri vēl divas reizes norībināja Volkana Babadžana sargāto vārtu konstrukciju. Turcijas izlases centieni atspēlēties bija neveiksmīgi. Labākās iespējas turkiem bija jau pašā mača izskaņā, tomēr tās palika neizmantotas.
Abas komandas Eiropas čempionātu finālturnīros savā starpā tikušās diezgan bieži. Vēl 1996.gada apakšgrupu turnīrā Horvātija izcīnīja uzvaru ar 1:0, bet 2008.gada ceturtdaļfinālā Turcija jau bija pārāka 11 metru sitienu sērijā. Savukārt horvāti par šo pāridarījumu atriebās 2012.gadā, kad uzvarēja kvalifikācijas turnīra "play-off" kārtā, liedzot turkiem sasniegt finālturnīru.
Zīmīgi, ka šīs abas vienības ielozētas arī vienā 2018.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra apakšgrupā.
Turcijai šis ir ceturtais Eiropas čempionāts, bet 2008.gadā tā sasniedza pusfinālu. Tāpat tā sacentusies 1996. un 2000.gada turnīrā, bet pirms 2004.gada meistarsacīkstēm izšķirošajā kvalifikācijas kārtā piekāpās Latvijai.
Tikmēr Horvātija kā neatkarīga valsts piedalījusies četros Eiropas čempionātos, divreiz neizkļūstot no grupas, bet divreiz sasniedzot ceturtdaļfinālu. Savukārt 1998.gadā Horvātija guva trešo vietu Pasaules kausā.
Otra D apakšgrupas pirmās kārtas spēle notiks pirmdien, kad plkst.16 Tulūzā spēkiem mērosies pašreizējā Eiropas čempione Spānija un Čehijas valstsvienība.
Vēl svētdien notiks divas C grupas spēles - plkst.19 Nicā Polija mērosies spēkiem ar Ziemeļīriju, bet plkst.22 Lillē tiksies Vācijas un Ukrainas izlases.
Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas.
Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle, kamēr pirms četriem gadiem, kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.
Eiropas čempionātā spēles norisinās desmit stadionos - Parīzē, Sendenī, Marseļā, Lionā, Lillē, Nicā, Tulūzā, Bordo, Sentetjēnā un Lansā. Mačs par zeltu notiks Francijas nacionālajā stadionā, kas atrodas Sendenī piepilsētā un kas var uzņemt nedaudz vairāk kā 81 000 cilvēku. Šajā arēnā norisinājās arī 1998.gada Pasaules kausa fināls, kad tieši Francija ar 3:0 pārspēja Brazīliju. "Stade de France" ir lielākais turnīra stadions, kamēr vēl virs 50 000 spējīgas uzņemt arēnas Marseļā (67 394), Lionā (59 286) un Lillē (50 186).
Visas Eiropas čempionāta finālturnīra spēles pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls, turklāt 45 no 51 spēles būs iespējams vērot tiešraidē.
Turcijas izlases sastāvs: Volkans Babadžans, Gekhans Genils, Mehmets Topals, Hakans Kadirs Balta, Džaners Erkins, Ozans Tufans, Selčuks Inans, Oguzhans Ezjakups (Volkans Šens, 46.min.), Hakans Čalhanoglu, Dženks Tosuns (Emre Mors, 69.min.), Arda Turans (Buraks Jilmazs, 65.min).
Horvātijas izlase: Danijels Subašičs, Darijo Srna, Vedrans Čorluka, Domagojs Vida, Ivans Striničs, Milans Badeļs, Luka Modričs, Marcelo Brozovičs, Ivans Rakitičs (Gordons Šildenfelds, 89.min.), Ivans Perišičs (Andrejs Kramaričs, 86.min.), Mario Mandžukičs (Marko Pjaca, 90.min.).