Rīgā +18 °C
Sestdiena, 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks

Lielisks Vaņina sniegums palīdz Sion noturēt neizšķirtu pret Liverpool

Latvijas vārtsargam Andrim Vaņinam nodemonstrējot lielisku sniegumu, viņa pārstāvētā Šveices futbola komanda Sion ceturtdien UEFA Eiropas līgas spēlē izbraukumā cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar slaveno Anglijas premjerlīgas vienību Liverpool.Vaņins, kā ierasts, laukumā darbojās visas 90 minūtes un kļuva par galveno personu duelī, jo cīņas gaitā mājiniekiem bija diezgan izteikts pārsvars.

Kaut no Liverpool iepriekšējā premjerlīgas mača pamatsastāvā bija palikuši tikai četri spēlētāji, maču mājinieki iesāka ļoti veiksmīgi un rezultātu atklāja jau ceturtajā minūtē, kad pēc Beļģijas izlases uzbrucēja Divoka Oridži piespēles atzīmējās Adams Lalana, kurš iesita bumbu tukšā vārtu stūrī. Kaut mača sākumā Liverpool bija izteikts pārsvars un vēl vairākas ļoti labas vārtu gūšanas iespējas, jau 18.minūtē savā pirmajā uzbrukumā Sion panāca izlīdzinājumu 1:1, izceļoties Ganas futbolistam Ebenezeram Asifuā-Inkomam.Jau 20.minūtē Vaņins tika pārspēts vēlreiz, kad vārtus guva Danijs Ingss, tomēr viņš atradās aizmugures stāvoklī, tāpēc rezultāts nemainījās. Gandrīz visu turpmāk maču pārsvars piederēja Liverpool komandai un regulāri savu meistarību nācās rādīt Vaņinam, tomēr rezultāts tā arī vairs nemainījās, potenciālai turnīra pastarītei Sion noturot svarīgu neizšķirtu.Vēl vienā šīs apakšgrupas spēlē Krievijas vienība Kazaņas Rubin, pēdējās desmit minūtes pavadot mazākumā, savā laukumā cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar Francijas komandu Bordo Girondins.Kā zināms, pirmajā kārtā, Vaņinam debitējot UEFA Eiropas līgā, Sion ar 2:1 savā laukumā pārspēja Krievijas klubu Kazaņas Rubin, bet Liverpool izbraukumā cīnījās 1:1 ar Girondins.Līdz ar to apakšgrupas kopvērtējumā pēc divām kārtām līdere ar četriem punktiem ir Sion komanda, pie diviem punktiem tikušas Liverpool un Girondins, bet Rubin ar punktu atrodas ceturtajā pozīcijā.Nākamās divas spēles Sion komandai gaidāmas ar Bordo klubu.Kā zināms, Sion vienība vietu UEFA Eiropas līgas pamatturnīrā ieguva šovasar, kad izcīnīja Šveices kausu. Vaņinam šī ir debija UEFA Eiropas līgas pamatturnīrā.Šosezon Sion Šveices čempionātā tikusi pie 14 punktiem desmit spēlēs, kas tai kopvērtējumā dod piekto vietu.Jau nākamajā nedēļā Vaņins pievienosies Latvijas izlases treniņnometnei, gatavojoties noslēdzošajām divām Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm, kas tiks aizvadītas ar Islandi un Kazahstānu.Tikmēr 18 reizes par Anglijas čempioni kļuvusī Liverpool komanda pirms gada premjerlīgā izcīnīja otro vietu, bet šajā pavasarī finišēja sestā, kas ļāva kvalificēties Eiropas līgas sacensībām. Šajā turnīrā vienība līdz šim pēdējo no trim reizēm triumfējusi 2001.gadā.Šo premjerlīgas sezonu Liverpool iesākusi viduvēji un pašlaik ar 11 punktiem septiņās spēlēs atrodas devītajā pozīcijā.Pēc divu apļu grupu turnīra UEFA Eiropas līgas izslēgšanas cīņās iekļūs katras grupas divas labākās komandas, kur tām pievienosies arī UEFA Čempionu līgas apakšgrupu trešās vietas ieguvējas.UEFA Eiropas līgas fināls nākamā gada 18.maijā notiks Šveices pilsētā Bāzelē.