Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

LFF Covid-19 uzliesmojuma dēļ noslēdz 2020.gada futbola amatieru un jaunatnes sacensības

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde, uzklausot LFF Sacensību komitejas un LFF Attīstības un jauniešu komitejas redzējumu, kā arī pēc izspēles iespēju izvērtēšanas pašreizējos epidemioloģiskajos apstākļos lēma par sacensību noslēgšanu Latvijas 1., 2. un 3.līgas čempionātā, virslīgas dublieru čempionātā un Latvijas jaunatnes čempionātā, piektdien paziņoja LFF.

Paziņojumā teikts, ka notiekošais ārpus futbola laukumiem diktē notiekošo zaļajos laukumos.

"Saprotam, ka pēc esošo ierobežojumu pagarināšanas kalendārās iespējas turpināt spēles ir teju pilnībā izsmeltas," pauž LFF prezidents Vadims Ļašenko.

Viņš piebilst, ka katram no mums vislielākā uzmanība ir jāvelta pašu un apkārtējo veselībai un drošībai.

Vietu sadalījums turnīra tabulās visās noslēgtajās sacensībās tiks noteikts ar koeficienta palīdzību. Koeficients tiek rēķināts, sadalot komandas iegūto punktu skaitu ar komandas nospēlēto spēļu skaitu.

Gadījumā, ja divām vai vairāk komandām koeficients ir vienāds, vietu sadalījums tiek sadalīts attiecīgā čempionāta reglamentā atrunātajā kārtībā ar izņēmumu, ka lielāks vārtu guvumu skaits visās spēlēs un kopējā vārtu starpība, ja spēļu skaits ir dažāds, netiek skaitīts kā viens no kritērijiem.

LFF Sacensību organizācijas komiteja, pieskaņojoties epidemioloģiskajai situācijai valstī, ierobežojumiem un kalendāra iespējām, ir pilnvarota līdz 13.novembrim pieņemt lēmumu par virslīgas čempionāta pārspēlēm.

Tiek noteikts, ka pirmās līgas pirmās vietas ieguvēja automātiski iekļūst virslīgas čempionātā, bet virslīgas desmitās vietas ieguvēja 2021.gadā piedalās pirmās līgas čempionātā.

Tas nozīmē, ka tiesības startēt virslīgā jau nodrošinājusi Daugavpils "Lokomotiv", kas 12 spēlēs sakrāja 31 punktu un vārtu starpību +29.

Otrās līgas pirmās vietas ieguvēja "Albatroz"/"Jelgava" automātiski iekļūst pirmās līgas čempionātā, bet pārspēles starp pirmās līgas devītās vietas ieguvēju un otrās līgas otro vietu tiks organizētas līdz 2021.gada pirmās līgas čempionāta sākumam.

Jelgavnieki desmit otrā posma spēlēs ieguvuši 28 punktus un vārtu starpību +27.

Tāpat paredzēts dot iespēju visām četrām trešās līgas finālturnīra dalībniecēm iziet licencēšanas procesu 2021.gada otrās līgas čempionātam un aizvadīt trešās līgas finālturnīru 2021.gada pavasarī pirms 2021.gada otrās līgas čempionāta sākuma.

Tiek atceltas pārspēles par iekļūšanu 2021.gada otrās līgas čempionātā starp otrās līgas 11.vietas un trešās līgas otrās vietas ieguvējiem, nosakot, ka no otrās līgas izkrīt 12.vietas ieguvēja, savukārt otrajā līgā no trešās līgas ienāk gan trešās līgas uzvarētājs, gan finālists.

Tiek paredzētas tiesības otrās līgas 12.vietas ieguvējai iziet licencēšanas procesu otrās līgas čempionātam, lai gadījumā, ja otrās līgas čempionāta licencēšanas procesu iziet mazāk nekā 12 komandas, tai ir priekšroka dalībai 2021.gada otrās līgas čempionātā.

Tāpat Latvijas jaunatnes čempionātā tiek pabeigti visi Latvijas jaunatnes elites un meistarības grupu čempionāti. Vietu sadalījums turnīra tabulā tiek noteikts katrā vecuma grupā atsevišķi, procentuāli ņemot vērā komandu iegūto punktu skaitu attiecībā pret maksimāli iespējamo punktu skaitu nospēlētajās spēlēs.

Latvijas jaunatnes Attīstības grupas čempionātos, tos pabeidzot, tiek apbalvotas visas komandas, kas savā vecuma grupā ir iekļuvušas attīstības grupu čempionātu otrajā posmā.

U-14 un U-15 elites grupās astoto vietu izcīnījušās komandas 2021.gada Latvijas jaunatnes čempionātā spēlēs attiecīgās vecuma grupas meistarības grupā, savukārt septīto vietu izcīnījušās komandas 2021.gadā saglabās savu vietu elites grupā.

U-13 elites grupas čempionāta komandas, kas ieguva pirmo līdz astoto vietu, 2021.gada čempionātā ieguvušas tiesības spēlēt elites grupā. Komandas, kas ieguva 9.-15.vietu, iegūst tiesības spēlēt 2021.gada meistarības grupas čempionātā, bet komanda, kas iegūst 16.vietu - attīstības grupas čempionātā.

U-14 un U-15 meistarības grupās astoto vietu izcīnījušās komandas 2021.gada Latvijas jaunatnes čempionātā spēlēs attiecīgās vecuma grupas attīstības grupā, savukārt septīto vietu izcīnījušās komandas 2021.gadā saglabās savu vietu meistarības grupā.

Par komandām, kas attīstības grupā izcīnījušas tiesības 2021.gada Latvijas jaunatnes čempionātā spēlēt meistarības grupā, tiks lemts atsevišķi pēc pieteikumu saņemšanas dalībai 2021.gada Latvijas jaunatnes čempionāta meistarības grupā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi