Horvātijas un Čehijas futbolisti aktīvā spēlē uzvarētāju nenoskaidro

Eiropas futbola čempionāta finālturnīra spēle starp Horvātijas un Čehijas izlasēm piektdien Glāzgovā noslēdzās ar neizšķirtu 1:1 (0:1).

Čehijas izlases labā vārtus guva Patriks Šiks, bet Horvātijas valstsvienībā atzīmējās Ivans Perišičs. Šiks šajā finālturnīrā izcēlies jau trīs reizes.

Spēle sākās ar Čehijas izlases ofensīvu pie Horvātijas izlases vārtiem. Vēlāk čehu uzbrukumi noplaka, bet 18.minūtē atkal izdevās saasināt situāciju pie vārtiem, taču nevienam no Čehijas futbolistiem neizdevās tikt pie bumbas.

Horvāti pirmo reizi bumbu vārtu taisnstūrī sita trešajā desmitminūtē, kad Perišiča viegli sisto bumbu droši tvēra Čehijas izlases vārtsargs Tomāšs Vaclīks.

Turpinājumā vienā no epizodēm Dejans Lovrens soda laukumā ar elkoni iesita Čehijas izlases uzbrukuma līderim Šikam, pārsitot uzbrucēja degunu. Pēc videoatkārtojuma noskatīšanās tiesnesis uz Horvātijas izlases vārtiem nozīmēja 11 metru soda sitienu, kuru Šiks ar asiņojošu degunu realizēja - 37.minūtē 1:0 Čehijas izlases labā.

Nedaudz vēlāk teicama iespēja panākt 1:1 bija Antem Rebičam, taču uzbrukuma noslēguma fāzē viņam neizdevās precīzs sitiens. Pirmā puslaika kompensācijas laikā Šiks izpildīja brīvsitienu, taču viņa sistā bumba lidoja krietni pāri vārtiem.

Jau otrā puslaika sākumā, 47.minūtē, Perišičs pēc pretinieku apspēlēšanas ielauzās soda laukumā un spēcīgi trieca bumbu tīklā - 1:1. Piecas minūtes vēlāk pēc Tomāša Součeka sitiena bumba noripoja gar kreiso vārtu stabu.

Spēle turpinājās no vieniem vārtiem uz otriem un 72.minūtē Nikolam Vlašičam tikai nedaudz pietrūka, lai iegūtu horvātiem vadību. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Bruno Petkoviča sitiena bumba noripoja gar kreiso vārtu stabu.

Vēlāk šajā apakšgrupā Londonā notiks Anglijas un Skotijas duelis.

D apakšgrupā pirmo vietu ar četriem punktiem divās spēlēs ieņem Čehija, otrā ar trīs punktiem vienā duelī ir Anglija, punktu divās spēlēs iekrājusi Horvātija, bet savā līdz šim vienīgajā cīņā Skotija palika bez punktiem.

Čehijas izlases spožākā zvaigzne ir Vesthemas "United" pussargs Tomāšs Součeks, tāpat laukuma vidusdaļā liela loma ir Vladimīram Daridam no Berlīnes "Hertha". Ar neregulāru rezultativitāti spēlējošajā Čehijas izlasē uzbrukumā lielas cerības saista ar Leverkūzenes "Bayer" spēlējošo Patriku Šiku.

Tikmēr Horvātijas izlasē galvenais spēles veidotājs ir deviņas reizes par valsts labāko futbolistu nosauktais Luka Modričs. Ar 140 spēlēm Horvātijas izlasē kapteinis Modričs ir pieredzes bagātākais spēlētājs.

Pēdējie rezultāti horvātiem nav iepriecinoši. Tiesa, arī pretinieki bijuši gana spēcīgi, tomēr no pēdējām deviņām spēlēm kopš oktobra vidus izdevies uzvarēt vien Kipru un Maltu, pēdējā mačā ar 0:1 piekāpjoties beļģiem.

Čehija pārbaudes mačos ar 0:4 kapitulēja Itālijai un ar 3:1 pieveica Albāniju.

Horvātijas izlasi vada 54 gadus vecais Zlatko Daličs, kurš izlasi pārņēma 2017.gadā, bet pie Čehijas izlases stūres kopš 2018.gada ir Jaroslavs Šilhavijs.

2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs līdz 11.jūlijam norisināsies Eiropas 11 pilsētās. Kontinenta spēcīgākā komanda tiks noskaidrota Vemblija stadionā Londonā. Atjaunotais Vemblija stadions izlašu turnīru titula maču uzņems pirmo reizi vēsturē, bet tā priekštecī savulaik tika izspēlēts 1966.gada Pasaules kausa fināls un 1996.gada Eiropas čempionāta fināls.

Pirms pieciem gadiem par Eiropas čempioni tika kronēta Portugāle, kas Parīzē notikušajā finālmačā ar rezultātu 1:0 pagarinājumā pārspēja Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle. Kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.

Horvātijas izlases sastāvs: Dominiks Livakovičs, Domagojs Vida, Šime Vrsaļko, Dejans Lovrens, Joško Gvardiols, Luka Modričs, Mateo Kovačičs (Marcelo Brozovičs, 87.min.), Joseps Brekalo (Luka Ivanušecs, 46.min.), Ante Rebičs (Bruno Petkovičs, 46.min.), Andrejs Kramaričs (Nikola Vlašičs, 62.min.), Ivans Perišičs.

Čehijas izlases sastāvs: Tomāšs Vaclīks, Vladimīrs Coufals, Ondržejs Čelustka, Tomāšs Kalass, Jans Boržils, Tomāšs Součeks, Tomāšs Holešs (Aleks Krāls, 63.min.), Lukāšs Masopusts (Adams Hložeks, 63.min.), Vladimīrs Darida (Antonīns Barāks, 87.min.), Jakubs Jankto (Petrs Ševčīks, 74.min.), Patriks Šiks (Mihaels Krmenčīks, 74.min.).