Dānija un Tunisija Katarā uzvarētāju nenoskaidro

Dānijas un Tunisijas futbola izlases otrdien Pasaules kausa finālturnīra spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0), pirmo reizi šajās meistarsacīkstēs spēlei noslēdzoties bez gūtiem vārtiem.

23.minūtē bumba pabija Dānijas izlases vārtos, kad viens pret vārtsargu Kasperu Šmeihelu izskrēja Isams Džebali, taču tika fiksēta aizmugure. 39.minūtē pēc stūra sitiena no labās puses pie sitiena no šaura leņķa tika Aisa Laiduni, kurš sita spēcīgi, taču nedaudz garām tuvējam vārtu stūrim.

43.minūtē līdz tam labākā iespēja gūt vārtus bija Isamam Džebali, nonākot aci pret aci ar Šmeihelu. Džebali sita bumbu pāri Šmeihelam, taču vārtsargs ar roku bumbai pieskārās, to novirzot uz stūra sitienu.

Jau puslaika kompensācijas laikā laukumu pēc sadursmes nācās atstāt Tomasam Delanijam, vietā nākot Mikelam Damsgordam.

Otrā puslaika sestajā minūtē Jusefs Msakni aizskrēja pretuzbrukumā, taču dāņi pēdējā brīdī panāca tunisiešu futbolistu un liedza viņam gūt vārtus. Nedaudz vēlāk bumba nonāca Tunisijas izlases vārtos, taču Mikela Damsgorda precīzais sitiens netika ieskaitīts, jo uzbrukumā pirms tam tika konstatēta aizmugure.

Puslaika vidū Kristiānam Ēriksenam padevās brīvs sitiens, taču Tunisijas izlases vārtsargs Ajmens Dāmens slaidā lēcienā atvairīja bumbu. Pēc sekojošā stūra sitiena dāņi trāpīja pa vārtu stabu.

Kompensācijas laika otrajā minūtē Jespers Lindstroms veica centrējumu soda laukumā, bet bumba planēja vārtu virzienā, vēlreiz glābjot vārtsargam Dāmenam.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Dānijas izlases sastāvs: Kaspers Šmeihels; Joakims Andersens, Simons Kjērs (Matīass Jensens, 65.min.), Andrēass Kristensens; Joakims Mēle, Tomass Delanijs (Mikels Damsgords, 45.+1.min.), Kristians Ēriksens, Rasmuss Nisens Kristensens, Pjērs Emīls Hojbjergs; Andrēss Skovs Olsens (Jespers Lindstrems, 65.min.), Kaspers Dolbergs (Andrēass Korneliuss, 65.min.).

Tunisijas izlases sastāvs: Ajmens Dāmens; Montasars Talbi, Jasins Meriā, Dilans Brons; Aisa Laiduni (Ferhani Sassi, 88.min.), Eljess Shiri, Muhameds Drēgers (Vadždi Kehrida, 88.min.), Ali Abdi; Jusefs Msakni (Hannibals Medžbri, 80.min.), Isams Džebali (Taha Jasine Henisi, 80.min.), Aniss ben Slimans ( Naims Sliti, 67.min.).