Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Beils realizē "pendeli" un izglābj Velsu no zaudējuma ASV

Geretam Beilam astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām realizējot 11 metru soda sitienu, Velsas futbola izlase pirmdien Pasaules kausa finālturnīra pirmajā mačā cīnījās neizšķirti 1:1 (0:1) ar ASV. Amerikāņu labā vārtus guva Timotejs Veā.

Spēles pirmās desmitminūtes noslēgumā ASV vienā uzbrukumā pāris reizes apdraudēja Velsas izlases vārtus, vienā no epizodēm velsiešus glābjot vārtsargam Veinam Henesijam. Kad līdz pirmā puslaika beigām bija palikušas desmit minūtes, ātra uzbrukuma noslēgumā pēc Kristiana Pulisika piespēles viens pret Henesiju nonāca Veā, kurš raidīja bumbu vārtos - 1:0.

Otrā puslaika pirmajā pusē velsieši uzbruka arvien aktīvāk. Vienā no epizodēm ASV izlasi no zaudētiem vārtiem glāba Mailss Tērners, bet citā - Kīfers Mūrs ar galvu sita bumbu pāri pārliktnim.

Pamatlaika pēdējās desmitminūtes sākumā Volkers Zimmermans soda laukumā nogāza Beilu, kurš devās izpildīt paša nopelnīto "pendeli". Šī gada ASV čempions Beils ar spēcīgu sitienu pārspēja Tērneru un 82.minūtē panāca 1:1.

Kompensācijas laika pēdējā minūtē Tērners pārāk tālu izgāja no vārtiem un Kellins Akosta, lai neļautu Beilam gūt vārtus no centra zonas, nogāza velsieti. Tiesa, Velsa ar pēdējo iespēju izraut uzvaru nespēja.

Pirms tam B apakšgrupā Anglija ar rezultātu 6:2 (3:0) sagrāva Irānu.

Visas 32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Šis būs pēdējais turnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

ASV izlases sastāvs: Mets Tērners, Seržinjo Dests (Deandrē Jedlins, 74.min.), Volkers Zimmermans, Tims Rīms, Entonī Robinsons, Tailers Adamss, Vestons Makenijs (Brendens Āronsons, 66.min.), Junuss Musa (Kellins Akosta, 74.min.), Džošs Sērdžents (Hadži Raits, 74.min.), Kristians Pulisiks, Timotijs Veā (Džordans Moriss, 88.min.).

Velsas izlases sastāvs: Veins Henesijs, Kriss Mephems, Džo Rodons, Bens Deiviss, Konors Robertss, Ītens Ampadu (Džo Morels, 96.min.), Ārons Remzijs, Herijs Vilsons (Sorba Tomass, 93.min.), Neko Viljamss (Brenans Džonsons, 79.min.), Gerets Beils, Daniels Džeimss (Kīfers Mūrs, 46.min.).

Balcers: NHL no tevis rezultātu prasa katru dienu

Nacionālā hokeja līga ir bizness, tur no spēlētājiem rezultātu prasa katru dienu. Ja sanāk garāki tukšie posmi, uzreiz notiek rūpīga analīze, plašā intervijā Sporta Avīzes aprīļa numurā pastāstīja L...