Polija Varšavā ar rezultātu 4:2 (2:0) pārspēja Melnkalni.
Poļi jau pirmajās 16 minūtēs guva divus vārtus. Vispirms pēc netraucētas izspēles pussargs Kšištos Mačinskis sestajā minūtē atklāja spēles rezultātu, bet desmit minūtes vēlāk Kamils Grosickis pēc Polijas spožākās zvaigznes Roberta Levandovska piespēles panāca 2:0.
12 minūtes pirms pamatlaika beigām Stefans Mugoša vienus vārtus atguva, bet četras minūtes vēlāk Žarko Tomaševičs panāca neizšķirtu. Tiesa, Levandovskis ātri atjaunoja vadību poļiem, bet ceturtā bumba Melnkalnes vārtos ielidoja no pašu futbolista.
Levandovskis šajā ciklā guva 16 vārtus, kas kvalifikācijas spēlēs Eiropā ir jauns rekords.
Polijas futbolistiem iepriekšējie divi Pasaules kausa finālturnīri gāja secen, bet pirms tam 2002. un 2006.gadā neizdevās tikt ārā no apakšgrupas. Pagājušajā gadsimtā savos ziedu laikos poļi 1974. un 1982.gadā izcīnīja bronzas medaļas.
Vēl vienā E apakšgrupas spēlē Dānija savā laukumā nospēlēja 1:1 (0:0) ar Rumāniju, izcīnot otro vietu grupā un tiekot "play-off" kārtā.
Dāņiem vienīgos vārtu guva Kristians Ēriksens, kurš 59.minūtē realizēja 11 metru soda sitienu, bet Ciprians Joans Deaks divas minūtes pirms pamatlaika beigām izrāva neizšķirtu.
Vēl šajā apakšgrupā Kazahstāna savā laukumā nospēlēja 1:1 (0:1) ar Armēniju, bet šī mača iznākumam bija tikai simboliska nozīme.
Mača rezultātu 26.minūtē atklāja Armēnijas lielākā zvaigzne pussargs Henriks Mhitarjans, bet otrajā puslaikā uzbrucējs Bauržans Turisbeks panāca neizšķirtu.
E apakšgrupā Polija desmit spēlēs tika pie 25 punktiem, Dānijai bija 20 punkti, Melnkalne ieguva 16 punktus, Rumānijai bija 13 punkti, Armēnija turnīru noslēdza ar septiņiem punktiem, bet Kazahstāna tika pie trim punktiem.
Tikmēr F apakšgrupā Slovākija savā laukumā ar 3:0 (1:0) apspēlēja Maltu, saglabājot cerības uz dalību "play-off" kārtā.
Uzvarētājiem divreiz precīzi sita Adams Nemecs, bet vieni gūti vārti Ondržejam Dudam.
Savukārt lietuvieši ar 0:1 (0:1) viesos zaudēja Anglijai, kas jau iepriekšējā kārtā nodrošināja ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru. Angļiem vienīgos vārtus guva Harijs Keins, kurš 27.minūtē realizēja 11 metru soda sitienu.
Vēl Slovēnija savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2 (0:1) ar Skotiju, bet abām komandām šāds rezultāts nederēja, lai tiktu vismaz otrajā vietā.
Slovēņiem abus vārtus guva Romans Bezjaks, bet skotiem precīzi sita Lī Grifits un Roberts Snodgress, kurš divas minūtes pirms pamatlaika beigām izrāva neizšķirtu.
F apakšgrupā ar 26 punktiem desmit spēlēs uzvarēja Anglija, bet pa 18 punktiem bija Slovākijai un Skotijai, taču slovākiem bija labāka gūto un zaudēto vārtu attiecība. Tikmēr Slovēnija izcīnīja 15 punktus, seši punkti Lietuvai, bet ar vienu punktu samierinājās Malta.
Tikmēr vārtus kompensācijas laikā gūstot pussargam Muhamedam Salaham, Ēģiptes futbolisti svētdien izcīnīja uzvaru 2018.gada Pasaules kausa Āfrikas zonas trešās kārtas mačā un nodrošināja ceļazīmi uz finālturnīru.
Ēģiptes futbolisti Pasaules kausa finālturnīrā spēlēs trešo reizi vēsturē un pirmo reizi kopš 1990.gada.
Ēģipte E apakšgrupas mačā savā laukumā ar 2:1 (0:0) pārspēja Kongo.
Visi vārti tika gūti otrajā puslaikā. Vispirms spēles 63.minūtē Anglijas premjerlīgas kluba "Liverpool" pussargs Salahs izvirzīja vadībā ēģiptiešus, bet divas minūtes pirms pamatlaika beigām Francijas komandas "Dijon" aizsargs Arnolds Buka Mutu panāca izlīdzinājumu.
Tiesa, pēdējais vārds šajā mačā piederēja ēģiptiešiem, Salaham kompensācijas laika piektajā minūtē gūstot uzvaras vārtus.
Kvalifikācijas E apakšgrupā Ēģipte piecās spēlēs tikusi pie 12 punktiem un cikla pēdējā mačā neviena izlase to vairs nevar apsteigt, jo Ugandai ir astoņi punkti, Ganai seši punkti, bet Kongo viens punkts.
Ēģipte ir otrā Āfrikas komanda, kas nodrošinājusi vietu Pasaules kausa finālturnīrā, jo sestdien pie ceļazīmes tika arī Nigērija.
Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā risināsies no 2018.gada 14.jūnija līdz 15.jūlijam.
No Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas ceļazīmi uz Pasaules kausa ieguvušas Kostarika un Meksika, bet no Āzijas finālturnīram kvalificējušās Irāna, Japāna, Dienvidkoreja un Saūda Arābija. Šobrīd no Dienvidamerikas ceļazīmi izcīnījusi Brazīlija, bet no Eiropas uz finālturnīru jau tikušas Beļģija, Vācija, Anglija, Spānija un Polija, kamēr no Āfrikas iekļuvusi Nigērija un Ēģipte.