Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Aizskrēja, atpakaļ neskatīdamies

Valmieras sastāva izmaiņas neliedz gūt septiņus vārtus pret Sanmarīno čempionu.

"Nedrīkstam apstāties kā pirmajā spēlē," Latvijas čempionvienības Valmiera FC kapteinis Daniels Balodis kaujinieciski noskaņoja savu komandu UEFA Konferences līgas kvalifikācijas atbildes spēlei pret izbraukumā gana droši ar 3:0 pieveikto Sanmarīno komandu Tre Penne. Komandas biedri vēstījumu uztvēra un, lai gan jau divpadsmitajā minūtē bija ieguvuši četru vārtu pārsvaru, savu skatītāju priekšā turpināja ofensīvu, kas beidzās ar 10:0 uzvaru divu spēļu summā. Krietni sarežģītāki pārbaudījumi nečempionu zarā šī paša turnīra kvalifikācijas otrajā kārtā atbildes spēlēs priekšā trīs Rīgas lielklubiem. Pērn grupu turnīra šarmu izbaudījušajam RFS jāatspēlē divu vārtu deficīts Baku, Riga savā laukumā nepieciešama uzvara pār ungāru Kecskemet, bet Eirokausu debitantam Auda pēc skaitliskajā vairākumā iegūtā neizšķirta pret Spartak būs jāatgriežas vienādos sastāvos Trnavā.

Pielijušā laukumā Jāņa Daliņa stadionā Valmieras futbolisti jau no pirmajām minūtēm dominēja pret Sanmarīno čempionvienību. Jau trešajā minūtē Latvijas izlases kandidāts Maksims Toņiševs pēc iespaidīgas pauzes apspēlēja aizsargu un guva pirmos vārtus, trīs minūtes vēlāk bumba vēlreiz viesu vārtos iespurdza rikošetā pret pašu komandas aizsargu Džakomo Nigreti, bet līdz 12. minūtei pēc diviem centrējumiem valmieriešu pārsvars vēl divkāršojās.

Spēles turpinājumā vārtu gūšanas intensitāte rimās, taču neapstājās – vēl spēles pieliktā laika trešajā minūtē Alvis Jaunzems ar rezultatīvu sitienu sasniedza spēles beigu rezultātu 7:0. Skaidrs, ka laukumā tikās divas atšķirīga līmeņa komandas, un jau nākamajā kārtā pret albāņu Partizani vai Andoras Atletic – šo komandu atbildes spēle beidzās ap pusnakti – gaida nopietnāki pārbaudījumi. Īpaši jau tāpēc, ka acīmredzot uz Polijas līgu pārcēlies viens no komandas vidējās līnijas līderiem Ivans Žeļizko. Baumas virmoja arī ap kolumbiešu uzbrukuma spīdekli Kamilo Menu, kurš spēli vēroja no tribīnēm kopā ar savainoto brazīlieti Ruanu Ribeiru.

Konferences līga, kvalifikācijas 2. kārta

Valmiera – Tre Penne 7:0 (Toņiševs 3., 68., Nigreti 6. (s. v.), Veips 9., Kairmani 12., Ndojs 73., Jaunzems 90.), summā ar 10:0 uzvar Valmiera FC

Valmiera: Olsess, Toņiševs, Balodis, Veips, Falls, Jaunzems, Ganems, Kairmani, Diops, Silva, Ndojs

Tre Penne: Migāni, Nigreti, Lombardi, Vandi, Skokimaro, Rigīni, Pjēri, Džvanjoli, Rikjoti, Cečeti, Badalasi

3.VIII 18.30 Spartak – Auda (pirmajā spēlē 1:1), 19.00 Sabah – RFS (pirmajā spēlē 2:0), 20.00 Riga – Kecskemet (pirmajā spēlē 1:2)

RFS futbolisti spraigā derbijā pārspēj Riga komandu

Pašreizējā Latvijas čempione RFS sestdien Tonybet futbola virslīgas pirmā apļa pēdējās, devītās kārtas mačā viesos ar rezultātu 2:1 (1:0) uzveica vicečempioni Riga un pēc uzvaras pār tiešo konkuren...