Lielbritānijas sportists Džeimijs Kuks ceturtdien dramatiskā finišā triumfēja pasaules čempionātā modernajā pieccīņā, kas norisinājās Meksikas galvaspilsētā Mehiko.

Kuks pēc apvienotās skriešanas un šaušanas disciplīnas pēdējās ugunslīnijas bija trešais, bet atlikušajā distancē apsteidza gan ukraini Pavlo Timoščenko, gan francūzi Valantēnu Pradesu.

Francūzis finišā jau pacēla rokas, domādams, ka ir uzvarējis, tomēr Kuks pēkšņi viņam paskrēja garām, Pradesu apsteigdams par nieka 0,03 sekundēm.

Tikmēr nepilnas septiņas sekundes vēlāk finišēja Timoščenko, kuram līdz ar to tika bronzas medaļa.

"Mans sapnis ir piepildījies, esmu smagi tam strādājis. Pēdējais aplis bija smags, taču atcerējos par savu vectēvu, kurš pirms nedēļas nomira - šo uzvaru veltīju viņam," BBC citē Kuka teikto.

"Pirmā šaušana bija briesmīga, un man vajadzēja saņemties. Sāku "art", jo nekad nevar zināt, kas notiks, un pēdējos 100 metros atradu spēkus," teica 27 gadus vecais Kuks.

Viņš un Pradess abi iekrāja pa 1435 punktiem, bet Timoščenko bija 1429 punkti.

Kukam šis ir lielākais panākums karjerā. Pirms pieciem gadiem viņš izcīnīja bronzu Eiropas čempionātā, bet šī gada pasaules čempionātā tika pie sudraba komandu sacensībās.

Sievietēm par pasaules čempioni tika kronēta baltkrieviete Anastasija Prokopenko, kura finišā par 14 sekundēm apsteidza vācieti Anniku Šleiju, bet vēl trīs sekundes vēlāk finišēja francūziete Marī Oteisa.

Prokopenko summā bija 1346 punkti, Šleijai tika 1332 punkti, bet Oteisai - 1329 punkti.

Pašlaik 32 gadus vecā Prokopenko pasaules čempionātos izcīnījusi deviņas medaļas - pa trim no katra kaluma. Tāpat viņa ir divkārtēja Eiropas čempione.

Vīriešiem komandu sacensībās un stafetē uzvarēja Francijas sportisti, kamēr dāmām šajās disciplīnās pie zelta tika attiecīgi ungārietes un baltkrievietes. Savukārt jauktajā stafetē čempionātā triumfēja Vācijas duets.

Latvija šajā pasaules čempionātā nebija pārstāvēta.