Rīgā +20 °C
Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Deivisa kausa īpašniece Šveices izlase bez Federera un Vavrinkas noliek pilnvaras

Negaidītu zaudējumu Deivisa kausa izcīņas tenisā pasaules grupas pirmajā kārtā svētdien piedzīvoja pašreizējie trofejas glabātāji Šveice.Šveice izbraukumā ar 2-3 pamanījās piekāpties Beļģijai.Līdz ar to Šveice kļuvusi par pirmo Deivisa kausa čempioni kopš 2005.gada, kas nolikusi savas pilnvaras jau turnīra pirmajā kārtā.

Cīņās pret Beļģijas tenisistiem Šveices izlases godu neaizstāvēja tās vadošie spēlētāji Rodžers Federers un Stans Vavrinka.Kā zināms, pagājušā gada beigās, pateicoties Federera un Vavrinkas pūlēm, Šveice Deivisa kausa finālā ar 3-1 pieveica Franciju, prestižajās sacensībās triumfējot pirmoreiz vēsturē.Šveici sacensībās pret Beļģiju pārstāvēja pasaules rangā zemu esošie tenisisti, jo Federers un Vavrinka ir vienīgie sportisti no šīs valsts, kuri atrodami ATP reitinga pirmajā divsimtniekā.Izšķirošo zaudējumu šveicieši piedzīvoja svētdienas noslēdzošajā cīņā, kad pasaules ranga 21.vietas īpašnieks beļģis Dāvids Gofēns ar 6-4, 6-0, 6-4 pārliecinoši pieveica Adrienu Boselu, kurš ATP rangā atrodams vien 310.pozīcijā.Kļuvis zināms, ka Deivisa kausa izcīņas ceturtdaļfinālā Beļģija sacentīsies ar Kanādu, kas pirmajā kārtā ar 3-2 apspēlēja Japānu.Tikmēr otro kārtu sasniegusi arī Lielbritānija ar Endiju Mareju priekšgalā, jo tā ar 3-2 pārspēja ASV.Izšķirošo uzvaru izcīnīja tieši Marejs, kurš Skotijas pilsētā Glāzgovā notikušajās sacensībās svētdien ar 7-6 (7:4) 6-3 7-6 (7:4) pārspēja Džonu Isneru.Lielbritānija ceturtdaļfinālā spēkosies ar pagājušā gada finālisti Franciju.Savukārt vēl divos ceturtdaļfināla pāros Austrālija spēkosies ar Kazahstānu, bet tiksies ar Argentīnas un Brazīlijas pāra uzvarētāju.Deivisa kausa ceturtdaļfinālu izspēle notiks jūlijā.

Gudļevskis ceturtdien pievienosies Latvijas izlasei

Vārtsargs Kristers Gudļevskis papildinās Latvijas vīriešu hokeja izlases rindas ceturtdien, bet no trešdienas kopā ar valstsvienību vairs netrenējas vārtsargs Ivars Punnenovs un uzbrucējs Toms Anders...

Gaida pēdējo papildinājumu

Eiropā spēlējošajiem izlases kandidātiem sezona klubos ir beigusies, un sastāvs sāk iezīmēties.