ZEMESTRĪCĒM UN VULKĀNIEM BAGĀTA
Indonēzija atrodas Āzijas dienvidaustrumu daļā starp Indijas un Kluso okeānu, vairāk nekā 17 500 salām gar ekvatoru stiepjoties apmēram 5100 kilometru (nepārlasījāties!) garumā. Tā ir četrpadsmitā lielākā un ceturtā garākā valsts pasaulē. Mums vislabāk zināma noteikti ir Bali sala, kas ir viens no populārākajiem atpūtnieku galamērķiem visā pasaulē. Savukārt lielākās salas ir Kalimantāna, Sumatra, Sulavesi, daļa Jaungvinejas un Javas sala, uz kuras ir Džakarta. Atrodoties uz tektonisko plātņu robežas, Indonēzija ir vukānu un zemestrīču zeme. Valstī ir vairāk nekā 130 vulkānu (lielākais skaits pasaulē), no kuriem daļa aktīvi arī pašlaik, un 2023. gadā vien jau notikušas piecas nopietnas zemestrīces, stiprākajai sasniedzot 7,6 magnitūdas. Indonēzijas šarms, iespējams, slēpjas tajā, ka, pateicoties arhipelāga izvietojumam un daudzajām salām, tajās izveidojušies ļoti dažādi dabas apstākļi un kultūras veidi.
JĀSALST NEBŪS
Indonēzijas klimatu ietekmē vairāki faktori – atrašanās ekvatora tuvumā, valdošie vēji un augstumjoslojums. Augusts un septembris jeb Pasaules kausa laiks basketbolā tipiski ir gada sausākie mēneši, bet no decembra līdz martam valstī valda lietus periods. Tomēr klimats no salas uz salu var atšķirties. Džakartā gaisa temperatūra augustā vidēji sasniedz 31°C, bet minimālā temperatūra ir 23°C. Ūdens temperatūra sasniedz 29°C, bet iespēja sastapt lietu ir ļoti minimāla – augustā nolīst vien 24–60 mm. Lielākās grūtības tropiskajā klimatā varētu sagādāt gaisa mitrums, kas augstu temperatūru padara grūtāk panesamu. Atrodoties uz ekvatora, vidējais dienas garums (12 stundas) Indonēzijā visu gadu būtiski nemainās. Saullēkts katru rītu ir ap plkst. 6.00, bet saulriets jau ap 18.00.
Visu rakstu lasiet žurnāla Sporta Avīze augusta numurā! Žurnāla saturu gan drukātā, gan digitālā formātā iespējams abonēt mūsu jaunajā mājaslapā ŠEIT!