"Ir šķēršļi, bet es ceru, ka apspriedēs, kas sekos Eiropadomē, tiks panākts kompromiss," centriski labēji noskaņoto līderu tikšanās laikā žurnālistiem pirms samita paziņoja Anastasiads.
Viņš sacīja, ka Kipra nekļūs par šķērsli, un vainoja Turciju par Kipras Republikas valdības neatzīšanu.
Kipra ir sašķelta grieķu un turku sektoros kopš 1974.gada, kad salas ziemeļus okupēja Turcijas karaspēks pēc Grieķijas militārās huntas inspirēta valsts apvērsuma.
1983.gadā Kipras turku sektorā tika proklamēta Ziemeļkipras Turku Republika, kuru ir atzinusi tikai Turcija, kas teritorijā ir izvietojusi savu karaspēku.
Ankara neatzīst Kipras Republiku, un Nikosija ir nobloķējusi sešas sadaļas Ankaras sarunās par pievienošanos ES, faktiski apturot šo procesu kopš 2009.gada.
Tomēr runājot par gaidāmo samitu, Anastasiads sacīja, ka varētu būt citas alternatīvas, kas ļautu izkļūt no strupceļa.
Jautāts, kādas tieši, viņš atbildēja, ka žurnālistiem nāksies pagaidīt līdz rītdienai, kad ES līderiem Briselē paredzēta tikšanās ar Turcijas premjerministru Ahmetu Davutolu.
Anastasiads otrdien sarunās ar Eiropadomes prezidentu Donaldu Tusku sacīja, ka neakceptēs Turcijas prasības, ja tā neizpildīs Kipras nosacījumus.
Eiropas amatpersonas atzinušas, ka šoreiz izvēlējušās nepareizo pieeju Kiprai, kuras bažas nav ņemtas vērā citu ES valstu entuziasma pilnajā nostājā pret topošo vienošanos ar Turciju, trešdien ziņoja diplomātiskie avoti.