Pagājušā nedēļā Kremlis publiski atgādināja, ka ASV prezidentam Donaldam Trampam nevajadzētu atkāpties no saviem pirmsvēlēšanu laikā un arī pēc ievēlēšanas paustajiem uzskatiem par attiecību uzlabošanu ar Krieviju. Var pieņemt, ka Krievijas bažas izsaucis Trampa tvīts, kurā Tramps uzsvēra, ka Krimu Ukrainai atņēma ar varu, retoriski piebilstot - vai tas notika tāpēc, ka [eksprezidenta Baraka] Obamas administrācija attiecībās ar Krieviju bija pārāk pielaidīga?
Vēlāk Diena.lv ziņoja, ka Krievijas un ASV augstāko amatpersonu nesaprašanās atspoguļosies arī Krievijas valsts mediju darbā - tiem noteikts "piebremzēt" ziņas par ASV prezidenta Donalda Trampa aktivitātēm.
Šo tendenci apstiprina arī Financial Times, norādot, ka februārī Trampa vārds laikrakstos sācis parādīties arvien retāk. Tāpat labi zināmajā Krievijas propagandista Dmitrija Kiseļeva raidījumā pagājušos mēnešos Tramps tika pieminēts tik bieži, ka daži Kremļa politiķi publiski pauda bažas par Kiseļeva Trampamānijas graujošo ietekmi uz Putina reputāciju. Savukārt pagājušās nedēļas nogalē Kiseļevs ASV prezidentam veltīja tikai pāris teikumus, norādot, ka Trampa kritizētie ASV mediji ir patiesie ASV tautas ienaidnieki.
Savukārt Rossija 1 kanālā translētajā Vladimira Solovjova raidījumā Vakars ar Vladimiru Solovjovu ASV prezidents vispār netika pieminēts.
Financial Times norāda, ka pat skandalozais politiķis Vladimirs Žirinovskis, kas bija viens no pirmajiem Trampa atbalstītājiem no Krievijas politiskās vides, centies distancēties no savas iepriekšējās attieksmes, skaidrojot, ka viņa organizētais šampanieša tosts pēc Trampa ievēlēšanas, ticis pārprasts, jo ASV un Krievija vienmēr būs sāncenses.
Vasja
Losa
TrollisJT