Aizejošā premjerministra Juhas Sipiles valdībai, kurā strādāja viņa pārstāvētā Centra partija, Nacionālās koalīcijas partija un drīz pēc 2015. gada vēlēšanām galēji labējo Somu partiju pametušie politiķi (vēlāk izveidoja partiju Zilā nākotne), bija tikai 103 vietas likumdevējā. Tas ir ļoti neliels vairākums, ņemot vērā, ka Somijā vēsturiski tiek veidotas plašas koalīcijas. Piemēram, pēc 2011. gada vēlēšanām valdību izveidoja sešas no astoņām Eduskuntā iekļuvušajām partijām.
Sipiles vadītā koalīcijas valdība pirms četriem gadiem nāca pie varas ar solījumu īstenot darba tirgus reformas un ievērot stingru taupības politiku, tā rezultātā bija jāsamazina izglītības un sociālais budžets, bet vairākumam strādājošo palielināja darbalaiku, raksta somu sabiedriskais medijs YLE. Pats Sipile ir atzinis, ka valdības īstenotie taupības pasākumi visnegatīvāk ir ietekmējuši Somijas nabadzīgākos iedzīvotājus.
Pirms parīt gaidāmajām vēlēšanām centrālais diskusiju temats ir skandāli saistībā ar paviršu izturēšanos pret pansionātu iemītniekiem. Somijas policija izmeklējot vismaz 30 gadījumu, kad veco ļaužu aprūpes namu darbinieku iespējamās nolaidības dēļ sirmgalvji ir guvuši traumas vai pat nomiruši. Savukārt mediji ir ziņojuši par gadījumiem, kad vecie cilvēki ir bijuši spiesti pārlaist nakti ar piečurātām autiņbiksītēm, jo māsiņas tās nav nomainījušas. Varasiestādes ir slēgušas vairākus privātos pansionātus.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 12. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
interesanti
Karklu vācietis
siempre