Pēc viņa teiktā, tas kļuvis skaidrs Baltijas valstīs sarīkotajās uzņemošās valsts atbalsta plānošanas mācībās Baltic Host 2015, kurās Lietuvas institūciju pārstāvji piektdien trenējās iespējamai NATO spēku uzņemšanai krīzes gadījumā.
"Analizējot noskaidrojies, ka gadījumā, ja ierastos ātrās reaģēšanas spēki - aptuveni 6000-8000 karavīru, lielu problēmu nebūtu nedz ar izmitināšanu, nedz ēdināšanu vai pārvietošanos Lietuvas teritorijā, iespējams, arī ar mācībām. Ja ierastos lielāks skaits, problēmas parādītos attiecībā uz ceļu noslodzi, ceļu izmantošanu civilajam un militārajam transportam, kā arī mācību norises vietām," stāstījis ministrs.
Mācību laikā viņa vadītā Nacionālā apvienotā uzņemošās valsts atbalsta koordinācijas komiteja tikās arī ar NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa komandieri Timu Evansu, kurš atgādināja, ka mazākais iespējamais laiks, kādā ātrās reaģēšanas spēki varētu ierasties Lietuvā, ir 48 stundas.
Pēc ministra teiktā, šīs tikšanās laikā atzīts, ka būtu jāmaina daži tiesību akti, jāgādā par vieglāku un ātrāku transporta pārvietošanos, jādomā par iespēju karavīrus izmitināt ne tikai uz valsts zemes, bet arī privātās teritorijās, paredzot norēķināšanās mehānismu attiecībās ar to īpašniekiem.
Viņš pieļāvis, ka transporta problēmas tiktu risinātas, arī slēdzot līgumus ar civilajiem pārvadātājiem.
Mācībās Baltic Host šogad visās Baltijas valstīs piedalās aptuveni 350 karavīru un civilo institūciju pārstāvju.