Šis ir pirmais nozīmīgais pasākums ārvalstīs, kurā ASV pārstāv jaunais viceprezidents Džei Dī Venss, Ķīnu pārstāv vicepremjerministrs Džans Guocjins. Savukārt augsto tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvju vidū ir gan OpenAI vadītājs Sems Oltmens, gan Google vadītājs Sundars Pičai.
Svētdien intervijā televīzijā E. Makrons uzsvēra, ka divos gados, kopš pasauli pārsteidza OpenAI radītais tērzēšanas robots ChatGPT, šī tehnoloģija ir strauji attīstījusies un radījusi daudzus ieguvumus. Tāpēc Francija arī cenšoties aktīvi piedalīties mākslīgā intelekta attīstīšanas programmās. Viņš paziņoja, ka tuvāko gadu laikā mākslīgā intelekta attīstībā Francijā tikšot ieguldīti 109 miljardi eiro, kas nāks no Apvienotajiem Arābu Emirātiem, lieliem ASV un Kanādas investīciju fondiem un Francijas uzņēmumiem. Tas esot īpaši būtiski, lai veicinātu Francijas un visas Eiropas neatpalikšanu mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstīšanā, kur jau īpaši aktīvi darbojas Ķīna, kuras jaunuzņēmums DeepSeek nesen pārsteidza Silīcijas ielejas smagsvarus ar savu zemo izmaksu, bet augstas darbībspējas mākslīgā intelekta projektu.
Arī ASV prezidents Donalds Tramps ir paziņojis par Baltā nama atbalstu 500 miljardu ASV dolāru vērtam projektam Stargate, kas paredz uzbūvēt milzīgu datu glabāšanas un apstrādes centru, kura jauda palīdzēs attīstīt un uzturēt vismodernākās mākslīgā intelekta tehnoloģijas, vēsta France24.com
Mediji jau pirms samita sākuma vēstīja – sagaidāms, ka tā laikā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena izsludinās, ka tiks izveidots ap 10 superdatoru, kurus varēs izmantot zinātnieki un jaunuzņēmumi.
Paredzams, ka samita noslēgumā varētu tikt pieņemts kopīgs paziņojums, kurā līderi brīvprātīgi apņemas veidot mākslīgo intelektu kā plaši pieejamu, ilgtspējīgu un videi draudzīgu tehnoloģiju.