Hamonds, kurš pirms 2016.gada referenduma atbalstīja Lielbritānijas palikšanu ES, sacīja, ka bezvienošanās Brexit ir riskants un var novest pie Leiboristu partijas Džeremija Korbina vadībā nākšanas pie varas.
"Es nevaru iedomāties konservatīvo un unionistu valdību, kas aktīvi īsteno bezvienošanās Brexit, apzināti riskējot ar Apvienoto Karalisti un mūsu ekonomikas labklājību," paudis ministrs. "Un parlamenta vēlēšanām, pēc kurām par premjeru varētu kļūt Džeremijs Korbins," riskus turpināja uzskaitīt konservatīvo politiķis.
Kopš referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no ES Skotijā arvien vairāk izskan aicinājumi rīkot neatkarības referendumu, jo vairākums Skotijas iedzīvotāju pirms trim gadiem nobalsoja par palikšanu ES.
Šonedēļ publicētas sabiedriskās domas aptaujas rezultāti liecina, ka lielākā daļa Konservatīvās partijas biedru, kas jūlijā balsos par pēdējiem diviem partijas līdera amata kandidātiem, pieņemtu Skotijas izstāšanos no Lielbritānijas, ja vien notiek Brexit.
Tāpat Terēzas Mejas pēctecim Lielbritānijas premjera amatā būs jārisina strupceļš valsts parlamentā, kura dēļ izskanējusi ārkārtas vēlēšanu iespējamība.
"Ja jaunais premjerministrs nespēs izbeigt strupceļu parlamentā, viņam būs jāmeklē citi demokrātiski mehānismi," norādījis finanšu ministrs.
Tāpat viņš atzinis, ka ārkārtas procentu likmju samazinājums un budžeta pasākumi bezvienošanās Brexit ietekmes mazināšanai sniegtu vienīgi īslaicīgu palīdzību britu ekonomikai. "Mēs nevaram likt sev izvēlēties starp mūsu demokrātiju un mūsu labklājību," uzsvēris ministrs.
Runas fragmenti ir no Hamonda runas Lielbritānijas finanšu sektora līderiem, kurā viņš pieļauj, ka jauns referendums vai parlamenta vēlēšanas varētu būt vienīgais veids, kā izkļūt no strupceļa.
Pēc Mejas atkāpšanās Lielbritānijas Konservatīvā partija izvēlas jauno līderi, kurš automātiski kļūs par britu premjeru. Viņam būs jāvada valsts aiziešana no ES, kuras jaunais termiņš ir oktobra beigas. Meja nespēja panākt vienošanās ar ES apstiprināšanu Lielbritānijas parlamentā.