Ukrainas vadība joprojām oficiāli nav komentējusi uz robežas ar Krieviju Kurskas apgabalā notiekošo. Publiski informācija par to izskan galvenokārt no Krievijas amatpersonām un militārajiem blogeriem.
Maskava iepriekš paziņoja, ka līdz pat tūkstotim Ukrainas karavīru otrdienas rītā 11 tanku un 200 bruņumašīnu pavadībā šķērsoja robežu ar Krieviju Sudžas pilsētas tuvumā. Otrdien un trešdien notika kaujas apkārtējo ciemu teritorijā.
BBC citēja Ukrainas parlamenta deputāta Oleksija Hončarenko trešdienas vakarā Facebook rakstīto, ka Ukrainas armija esot ieguvusi kontroli pār Sudžas gāzes transportēšanas mezglu, pa kuru notiekot gāzes tranzīts uz Eiropas Savienību caur Ukrainas teritoriju. O. Hončarenko gan atzinis, ka nezina, kāds ir iebrukuma Krievijā plāns. Intervijā BBC Newshour viņš paudis viedokli, ka "no militārā skatpunkta mēs cenšamies pārņemt iniciatīvu". Tas parādot pasaulei, ka tai nevajadzētu bīties no eskalācijas vai Vladimira Putina reakcijas. Viņš arī piebildis, ka iebrukums piespiež Krieviju pārvietot uz Kurskas reģionu karaspēku, kas citādi varētu būt iesaistīts karadarbībā Ukrainas teritorijā.
Ceturtdienas rītā Kurskas apgabala gubernatora vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Belostockis apgalvoja, ka «pretinieks nav pavirzījies ne par vienu metru tālāk, bet tieši pretēji – atkāpjas», viņu citēja Kremļa oficiozs TASS. Šī aģentūra arī ziņoja, ka no pierobežas apdzīvotajām vietām Kurskas apgabalā evakuēti trīs tūkstoši iedzīvotāju. No 7. augusta reģionā izsludināts ārkārtas stāvoklis.
BBC intervētais militārais analītiķis Mihailo Žirokovs piekrīt tiem, kuri pauž viedokli, ka Ukrainas bruņoto spēku plāns bijis ar iebrukumu likt Krievijai pārvietot karaspēku no frontes līnijas Ukrainas austrumu apgabalos. Un tas jau esot izdevies.