Kims ar šādu paziņojumu nācis klajā pēc Dienvidkorejas un ASV tikšanās pagājušajā nedēļā Vašingtonā, kur sabiedrotie atkārtoti uzsvēra, ka jebkurš Phenjanas kodoluzbrukums ASV un Dienvidkorejai novestu pie Ziemeļkorejas režīma gala. Tikšanās laikā tika runāts arī par stratēģisko plānošanu un jautājumiem, kas saistīti ar kodolieročiem.
Vašingtona, Seula un Tokija neilgi pēc Kima draudiem nevilcināties ar kodoluzbrukumu izplatīja paziņojumu, kurā mudināja Phenjanu "pārtraukt turpmākas provokācijas un pieņemt mūsu aicinājumu iesaistīties saturīgā dialogā bez priekšnosacījumiem".
Trīs valstis ir pastiprinājušas sadarbību aizsardzības jomā, ņemot vērā rekordlielo skaitu ieroču izmēģinājumu, ko Phenjana veica šogad, un otrdien aktivizēja sistēmu, lai reāllaikā apmainītos ar datiem par Ziemeļkorejas raķešu palaišanu.
Ziemeļkoreja pirmdien palaida savu jaudīgāko ballistisko raķeti "Hwasong-18", un vēlāk paziņoja, ka tas ir "brīdinājuma pretpasākums" Vašingtonas un tās sabiedroto militārajiem draudiem.
Pagājušajā nedēļā Dienvidkorejas ostas pilsētā Pusanā ieradās ASV kodolzemūdene, un trešdien Vašingtona kopīgās militārās mācībās ar Seulu un Tokiju izmantoja savus bumbvedējus.
Ziemeļkoreja nesen uzsvēra, ka "Korejas pussala pēc likuma ir kara stāvoklī" un ka Vašingtonas izvietotie stratēģiskie līdzekļi Dienvidkorejā "ir pirmie iznīcināšanas mērķi".