Arī Pentagona preses pārstāvis Džefs Deiviss paziņojis - ASV rīcībā esošā informācija liecina, ka ir notikusi raķetes palaišana. Šis kopumā ir jau 14. raķetes izmēģinājums, ko Phenjana veikusi šī gada laikā.
Šobrīd nav zināms, cik tāls darbības rādiuss ir jaudīgākajām Ziemeļkorejas ballistiskajām raķetēm, tostarp nupat palaistajai, bet daži eksperti pieļauj, ka tā varētu sasniegt ASV štatu Aļasku. Tiesa gan, vairums speciālistu vēl uzskata, ka Ziemeļkorejai pagaidām nav izdevies samazināt kodolieroču kaujas galviņas līdz tādam izmēram, lai tās varētu uzstādīt uz tāla darbības rādiusa raķetēm, turklāt Ziemeļkorejas raķešu programma aizvien netiek galā ar uzlabojumiem ieroču precizitātē.
Tomēr ASV uzskata, ka jau nākamā gada sākumā Ziemeļkorejas raķešu programma var būt sasniegusi tādu attīstības pakāpi, ka šīs valsts starpkontinentālās ballistiskās raķetes spēs nest kodolgalviņu, vēsta CNN.
Japānas amatpersonas informē, ka raķete gaisā pavadījusi 45 minūtes, pirms piezemējusies jūrā netālu no Japānas krastiem, Japānas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā.
Pēc notikušā Dienvidkorejas prezidents Muns Jēins nakts vidū sasaucis ārkārtas drošības sēdi.
Jāatgādina, ka Dienvidkorejas aizsardzību pret raķešu triecieniem kopš maija sākuma nodrošina tur uzstādītās amerikāņu THAAD pretraķešu sistēmas, kuru uzstādīšanu pavadīja skaļi protesti, tostarp no pašiem Dienvidkorejas iedzīvotājiem - daļa uzskatīja, ka THAAD izvietošana Dienvidkorejā dos Phenjanai ieganstu pastiprinātai agresijai pret savu dienvidu kaimiņu.
oskars