Šobrīd sadarbībā ar ASV ekspertiem tiek analizēta raķešu trajektorija. Pagaidām nav sniegta sīkāka informācija par to, kur raķetes nokritušas.
Jāatgādina, ka vēl sestdien Ziemeļkoreja palaida vairākas tuva darbības rādiusa raķetes no Hodo pussalas valsts austrumos.
Eksperti uzskata, ka šis ir Ziemeļkorejas mēģinājums izdarīt spiedienu uz ASV un demonstrēt, ka tās rīcībā ir tuva darbības rādiusa vadāmie taktiskie ieroči.
Pēdējais raķešu izmēģinājums sakrīt ar laiku, kad Dienvidkorejā uz sarunām par to, kā panākt progresu iestigušajās sarunās par Korejas pussalas denuklearizāciju, ieradies augsta ranga ASV sūtnis Stīvens Bīguns.
Kopš Vjetnamas samita starp ASV prezidentu un Ziemeļkorejas līderi izgāšanās, katrai no valstīm tajā vainojot otru sarunu pusi, sarunas par Ziemeļkorejas kodolprogrammas apturēšanu apmaiņā pret sankciju mīkstināšanu nonākušas strupceļā, tādējādi paverot ceļu citiem spēlētājiem. Lai demonstrētu, ka Phenjanai arī bez ASV ir spēcīgi sarunu biedri, Kims Čen Uns pirms dažām nedēļām viesojās Krievijā, kur tikās ar Vladimiru Putinu. Tikšanās laikā tika apspriests, ka kodolatbruņošanās sarunās lielāku lomu varētu spēlēt Krievija.
Dauņeksterminators