Patlaban vēl nav skaidrs, kā tieši šis lēmums varētu ietekmēt dzīvi Lībijā, bet domājams, ka tas atstās iespaidu uz sodu un finanšu jomas likumiem.
"Likumdošanas sistēmā nav daudz likumu, kas būtu pretrunā ar islāma likumu, tāpēc ir viegli pateikt, ka šariats būs vienīgais likumdošanas avots," sacīja Nacionālo spēku alianse pārstāvis Ibrahims al Garjani.
Deputāti gan norādījuši, ka vismaz daļēji lēmums pieņemts politisku iemeslu dēļ.
Tāpat kā Tunisijā un Ēģiptē, kur autoritārie līderi tika gāzti "arābu pavasara" nemieru rezultātā, arī Lībijā izvērsušās plašas debates par islāma lomu jaunajā demokrātijā, kurā pozīcijas nostiprinājuši pulkveža Muamara Kadafi režīma apspiestie galēji konservatīvo musulmaņu grupējumi.
Lībijas parlaments arī vienojies, ka tiks izveidota īpaša komisija, kas pārbaudīs pastāvošo likumu atbilstību šariatam.
Atšķirībā no Rietumu likumiem, šariats ir brīvi definētas morālās un juridiskās vadlīnijas, kas ir balstītas Korānā, pravieša Muhameda izteikumos un musulmaņu tradīcijās.
Reformas rezultātā Lībijā varētu tikt ieviests finanšu jomas regulējums, kas ir balstīts reliģiskajos principos, kurš aizliedz augļošanu un tīru spekulāciju.
Kopš 2011.gada augustā NATO aviācijas atbalstītie nemiernieki gāza pulkveža Muamara Kadafi režīmu, Lībijā ieviest efektīvu valsts pārvaldi un likuma varu līdz šim nav izdevies.
Lībijas valdība ar grūtībām cenšas pakļaut kontrolei valsti, kurā darbojas milzum daudz bruņotu kaujinieku vienību, bandu, islāmistu radikāļu un reģionālo grupējumu.
Haoss Lībijā rada nopietnu satraukumu kā tās kaimiņvalstīs, tā Rietumos.