"Ir bijuši atsevišķi gadījumi, kad vietējie sektori falsificē statistiku un krāpjas, kas pārkāpj statistikas likumus un noteikumus," valdošās Komunistiskās partijas oficiālajā laikrakstā People's Daily atklāja Nacionālā statistikas biroja direktors Nins Dzjihe.
Viņš paziņoja, ka Pekina neizrādīs nekādu iecietību pret viltotājiem un likuma pārkāpēji "samaksās patiešām augstu cenu", varasiestādēm cenšoties "radīt vidi, kurā tie neuzdrīkstēsies un neiedomāsies pārkāpt likumu".
Ķīnas un citu valstu amatpersonas un analītiķi ilgi ir apšaubījuši Ķīnas ekonomikas datu precizitāti, daudziem uzskatot, ka ar tiem bieži tiek manipulēts, lai liktu ekonomikai izskatīties spēcīgākai nekā tā patiesībā ir.
Viena no problēmām ir tā, ka vietējo birokrātu paaugstinājumi ir saistīti ar ekonomikas sniegumu, pamudinot tos falsificēt datus cerībā pavirzīties pa karjeras kāpnēm.
Pat Ķīnas premjerministrs Li Kecjans ir paudis šaubas par valsts statistikas datu uzticamību.
Noplūdināti ASV diplomātu ziņojumi liecina, ka 2007.gadā Li, būdams augsta ranga vadītājs Liaoninas provincē, sacījis tā laika ASV vēstniekam, ka šādi dati ir "mākslīgi".
Martā Ķīnas muitas amatpersonas paziņoja, ka Daliaņas pilsētā mākslīgo skropstu produkcijas eksportētājs piecas reizes pārspīlējis eksportētās produkcijas vērtību.
Nina priekštecis Vans Baoaņs janvārī tika izslēgts no Komunistiskās partijas aizdomās par disciplīnas pārkāpumiem.