ANO Starptautiskais kriminālnoziegumu tribunāls bijušajai Dienvidslāvijai (ICTY) 2012.gada decembrī atzina Tolimiru par vainīgu sešos noziegumos - genocīdā, sazvērestībā veikt genocīdu, iznīdēšanā, slepkavībā, vajāšanā etnisku motīvu dēļ un piespiedu pārvietošanā. Viņam tika piespriests mūža ieslodzījums.
Viņš iesniedza apelācijas sūdzību, bet ANO Starptautiskā kriminālnoziegumu tribunāla apelācijas palāta pagājušā gada aprīlī atstāja spēkā piespriesto mūža ieslodzījumu.
67 gadus vecais ģenerālis nomira pirmdien ANO Starptautiskā kriminālnoziegumu tribunāla cietumā Hāgā, paziņoja Serbijas amatpersonas.
Tolimira sieva Nada Tolimira laikrakstam Kurir sacīja, ka par vīra nāvi uzzinājusi pirmdienas naktī, piebilstot, ka šīs ziņas viņu pārsteigušas. Viņa sacīja, ka Tolimirs bijis slims, bet viņam nav atļauts doties mājās un saņemt ārstēšanu tur.
Tolimirs pilsoņu kara laikā bija Bosnijas serbu militārā izlūkdienesta komandiera palīgs un tieši pakļauts Bosnijas serbu armijas galvenajam komandierim Ratko Mladičam.
Tolimirs tika arestēts 2007.gadā Bosnijā-Hercegovinā, taču viņa tiesāšana vairākkārt tika atlikta apsūdzētā veselības stāvokļa dēļ.
Tiesas procesa laikā prokurori apgalvoja, ka Mladičs, kurš arī pašreiz tiek tiesāts ICTY, paļāvies uz Tolimiru Srebrenicas un Zepas reģionu apspiešanā. Prokurori apgalvoja, ka Tolimirs bijis daļa no shēmas tūkstošiem musulmaņu vīriešu un zēnu nogalināšanai un tūkstošiem sieviešu un bērnu izraidīšanai no anklāviem, lai radītu "monoetnisku serbu valsti".
Srebrenicas slaktiņā tika nogalināti vairāk nekā 8000 musulmaņu vīriešu un pusaudžu, un tas tiek uzskatīts par vienu no šausminošākajiem noziegumiem Bosnijas kara laikā un par asiņaināko kara noziegumu Eiropā kopš Otrā pasaules kara beigām.