Vien dažas stundas pēc Ziemeļkorejas raķetes izšaušanas Seula paziņoja, ka četri iznīcinātāji F-15K veikuši mācību manevrus, kuru laikā uz objektu nomestas astoņas MK 85 bumbas, tādējādi simulējot trieciena došanu iedomātai Ziemeļkorejas politiskās elites mītnei. MK 84 ir bumbas, kas paredzētas nocietinātu objektu iznīcināšanai.
Dienvidkorejas Aizsardzības ministrijas pārstāvis paziņojis, ka visas bumbas trāpījušas mērķī: "Mācību vingrinājums apliecināja Dienvidkorejas Gaisa spēku spējas ārkārtas gadījumos iznīcināt pretinieka vadību."
Notikušo analizējuši arī eksperti. Pusanas Universitātes Politoloģijas departamenta profesors Roberts Kellijs vērtēja, ka Dienvidkorejas atbilde bija "rūpīgi izsvērta situācijas eskalācija". "Ziemeļkorejieši vienkārši nedrīkst tāpat vien šaut raķetes pāri citām valstīm, ir jābūt atbildei. Tā bija savā ziņā situāciju eskalējoša, taču tai bija jābūt stingrai, lai sūtītu signālu. Tomēr nedrīkst arī pārspīlēt, jo neviens nevēlas karu."
Pēc Ziemeļkorejas provokācijas asa bija arī starptautiskā reakcija, Japānas premjeram paziņojot, ka šis bijis "visnopietnākais drauds Japānai", bet Dienvidkorejas sabiedroto ASV prezidentam Donaldam Trampam uzsverot, ka pēc Phenjanas rīcības "tiek apsvērti visi līdzekļi" situācijas risināšanai.
"Draudīgi un destabilizējoši soļi vienīgi pastiprinās Ziemeļkorejas režīma izolāciju šajā reģionā un pasaules valstu vidū," teikts Baltā nama paziņojumā. "Dienas kārtībā ir visi līdzekļi."