Daži Austrālijas štati ir gājuši vēl tālāk, piemēram, Kvīnslendā tiek piesolīta atlīdzība par kaķa skalpu. Vietējie dzīvnieku aizstāvji šādu praksi sauc par nežēlīgu.
Tiek uzskatīts, ka savvaļas kaķi Austrālijā parādījās 17.gadsimtā. Ārēji šie dzīvnieki maz atšķiras no mājas kaķiem, atšķirība ir tikai tajā, ka viņiem nākas medīt, lai izdzīvotu. Savvaļas kaķu dēļ varētu būt izzudušas aptuveni 20 zīdītāju sugas. Šie plēsēji ir galvenie "vietējo" dzīvnieku sugu ienaidnieki. Saskaņā ar Austrālijas Vides un enerģētikas departamenta pārstāvja teikto, savvaļas kaķi katru dienu nogalina aptuveni 1 miljonu putnu un 1,7 miljonus rāpuļu.
"Mēs neienīstam kaķus. Mums ir jāizvēlas glābt dzīvniekus, kurus mīlam un kuri definē mūs kā nāciju," sacīja Austrālijas apdraudēto sugu komisārs Georgijs Endrūss.
Dzīvnieku aizstāvji valdības plānus kritizē. Ekologs no Dikina Universitātes Tims Dohertijs uzskata, ka nav uzticama veida, kā novērtēt savvaļas kaķu reālo populāciju valstī. "Ja plānojat noteikt mērķi un vēlaties, lai tas būtu jēgpilns, jāspēj novērtēt progresu."
Lai arī kaķi ir liela problēma, ekologs pieļauj, ka Austrālijas valdība tiem pievēršas, lai neskartu citus politiski jūtīgākus tematus, piemēram, biotopu zudums, ko izraisa pilsētu paplašināšanās, mežizstrāde un kalnrūpniecība. "Mums ir jābūt vienotai pieejai, kas atrisinās visus draudus bioloģiskajai daudzveidībai," uzsvēra Dohertijs.
Austrālijas valdība ir vairākkārt paziņojusi par plāniem nogalināt savvaļas kaķus. Jau 2015.gadā kļuva zināms, ka valdība ļāvusi līdz 2020.gadam nogalināt aptuveni divus miljonus kaķu. Precīzs dzīvnieku skaits tajā laikā nebija zināms, taču aplēses liecina, ka valstī dzīvoja līdz 18 miljoniem savvaļas kaķu.
Tāpat Austrālijā ir izbūvēts arī 44 kilometrus garš žogs, kas tapis, lai no savvaļas kaķiem aizsargātu retas dzīvnieku sugas, līdz viņu populācija tiks atjaunota.
Krējums Saldais
Mājas slepkavnieki
hmmm