"Ja mēs izvēlēsimies izmantot šo iespēju (militāru triecienu), tā būs postoša, to es varu pateikt. Iznīcinoša," viņš trešdien paziņojis preses konferencē.
ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons norādījis, ka ASV aizvien cer uz diplomātisku konflikta risinājumu, un Tramps to atgādināja, sakot, ka militāra rīcība būtu nevēlama, taču ASV ir "pilnīgi gatavas tā rīkoties, ja būs nepieciešams". Šie Trampa izteikumi uzskatāmi par reakciju uz Ziemeļkorejas ārlietu ministra izteikumiem, ka ASV valstij pieteikusi karu.
ASV prezidents arī noraidījis viedokli, ka viņa izteikumu dēļ retorika ASV un Ziemeļkorejas starpā sasniegusi bīstamu līmeni, tā vietā viņš pārmeta iepriekšējo ASV prezidentu administrācijām, ka tās gadu desmitiem nav pietiekamu uzmanību veltījušas Ziemeļkorejas kodolambīcijām.
"Man tika atstāts haoss," teica Tramps, piebilstot: " Es to izlabošu".
Ziemeļkorejas ārlietu ministrs Ļi Jonho paziņojis, ka Tramps faktiski pieteicis karu Ziemeļkorejai, vēstīja BBC. Ministrs žurnālistiem Ņujorkā arī piebilda, ka Ziemeļkoreja patur tiesības notriekt ASV bumbvedējus arī tad, ja tie nav Ziemeļkorejas gaisa telpā, jo "pasaulei skaidri jāatceras, ka ASV bija tā, kas pirmā pieteica karu".
Jāatgādina, ka Tramps savā pirmajā uzrunā ANO paziņoja - Savienotajām Valstīm var nākties Ziemeļkoreju pilnībā iznīcināt, ja tā apdraudēs ASV vai tās sabiedrotos, savukārt Ziemeļkorejas puse atbildēja ar nievājošu paziņojumu, ka Trampa teiktais atgādina suņa rejas.
Ziemeļkoreja nesen veica savu sesto, līdz šim visspēcīgāko kodolizmēģinājumu, turklāt paziņoja, ka plāno jaunus kodolizmēģinājumus. Eksperti lēš, ka vissliktākais scenārijs varētu būt kodolsprādziens atmosfērā virs Klusā okeāna, kas radītu neprognozējamas sekas ne tikai ģeopolitiski, bet arī vides piesārņojuma ziņā. Eksperti arī uzskata, ka Ziemeļkoreja ir ļoti tuvu savam mērķim - miniaturizēt kodollādiņu tik tālu, lai to varētu uzmontēt uz ballistiskās nesējraķetes -, vai arī šo mērķi jau ir sasniegusi.