"Mēs neesam jūsu ienaidnieki," paziņoja ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons, uzsverot, ka kādreiz ar Ziemeļkoreju vēlētos sēsties pie sarunu galda.
"Mēs necenšamies panākt režīma maiņu, mēs necenšamies panākt režīma sabrukšanu, mēs necenšamies arī panākt paātrinātu Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas atkalapvienošanos, kā arī nemeklējam ieganstus, lai sūtītu savus bruņotos spēkus uz ziemeļiem no 38. paralēles," paziņoja Tilersons, piebilstot: "Mēs neesam jūsu ienaidnieks un drauds jums, bet ja jūs radīsiet nepieņemamus draudus ASV, mums nāksies atbildēt."
Jāatgādina, ka Ziemeļkoreja turpina aktīvi attīstīt savu ballistisko raķešu programmu, un pagājušajā nedēļā veica otro starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājumu mēneša laikā. Raķete sasniedza 3700 kilometru augstumu un veica 1000 kilometru distanci, iekrītot jūrā netālu no Japānas krastiem.
Eksperti lēš, ka, izšauta lēzenākā trajektorijā, raķete varētu sasniegt arī ASV. Phenjana dižojās, ka raķetes sniedzamības attālumā ir lielākās ASV pilsētas, tostarp arī austrumu piekrastē, piemēram, Ņujorka.
Tāpat speciālisti atzīst, ka Phenjanas raķešu programma attīstījusies straujāk, nekā prognozēts, un jau nākamā gada sākumā režīmam varētu būt izdevies aprīkot ballistisko raķeti ar kodolgalviņu.
Pēc kārtējā raķetes izmēģinājuma, ar kuru Phenjana pārkāpj ANO Drošības padomes rezolūcijas, kritiku šai valstij veltīja arī ilggadēja Ziemeļkorejas sabiedrotā Ķīna, kaut ASV prezidents Donalds Tramps Ķīnu kritizējis par bezdarbību.
Tilersons gan ieņēma diplomātiskāku nostāju attiecībā pret Ķīnu un paziņoja, ka pie situācijas eskalācijas vainojama vienīgi Ziemeļkoreja, gan atzīstot, ka Ķīna unikālo abpusējo attiecību dēļ var Ziemeļkoreju ietekmēt tādā veidā, kādā citām valstīm tas nav iespējams.
Kaspars