Šī ir nu jau kārtējā lielā kompānija, kas pieslējusies ASV pusei Vašingtonas-Pekinas tirdzniecības karā. Iepriekš portāls Diena.lv vēstīja, ka par sadarbības apturēšanu ar Ķīnas IT milzi Huawei paziņoja Lielbritānijā bāzētais (bet Japānas investoram piederošais) mikroshēmu izstrādātājs ARM, kura risinājumi un arhitektūra ir pamatā arī daudzu Huawei ierīču čipsetos.
Tokyo Electron pārstāvis aģentūrai Reuters paskaidroja, ka "mēs nesadarbosimies ar klientiem Ķīnā, ar kuriem ASV partneri (Applied Materials un Lam Research) pārtraukuši sadarbību. Mums ir kritiski svarīgi, lai ASV valdība un nozares uzņēmumi ar mums rēķinās kā ar godīgu uzņēmumu."
Reuters tapis zināms, ka par sadarbības pārtraukšanu ar ASV "melnajā sarakstā" iekļautajām Ķīnas kompānijām domā vēl arī citi lieli nozares uzņēmumi Japānā, kuriem ASV lēmums tiešā veidā likumiski nav saistošs. Japānas IT uzņēmumu vadība arī regulāri šajā jautājumā komunicējot ar Rūpniecības ministriju, no kuras gan nekādi tieši rīkojumi nesadarboties ar ķīniešiem neesot bijuši.
Pagaidām Ķīnas IT kompānijām lielākoties nākas paļauties uz pusvadītāju importu, lai apmierinātu ražotāju pieprasījumu. Ķīnas valdība aktīvi investē šajā virzienā, lai sasniegtu mērķi līdz 2025. gadam 70% no pašmāju ražotājiem nepieciešamajiem pusvadītājiem ražot Ķīnā. Pašlaik šis īpatsvars ir tikai 16%, turklāt tikai puse no tām ir Ķīnas kapitāla kompānijas, un šajā jomā Ķīna krietni atpaliek no tās pašas Japānas, kura pasaules TOP 10 pusvadītāju ražotāju vidū ir pārstāvēta ar piecām kompānijām.
Kirilicai mīnusu !
Scorseze
Enģeļa viesis