"Neredzam iemeslus, lai koriģētu savu stratēģisko kodolspēku izvietojumu, ne arī kādas pazīmes, ka Krievija gatavojas izmantot kodolieročus," sacījusi Nacionālās drošības padomes preses sekretāre Adriena Vatsone.
Viņa piebildusi, ka Vašingtona joprojām ir apņēmības pilna īstenot NATO kolektīvās aizsardzības principu.
Savukārt Nacionālās drošības padomes stratēģisko komunikāciju koordinators Džons Kērbijs norādīja, ka ASV nesaskata pazīmes, kas liecinātu, ka Krievija jau būtu izvietojusi taktiskos kodolieročus Baltkrievijā.
"Neesam redzējuši nekādas pazīmes, ka viņš [Putins] būtu izpildījis savu solījumu [izvietot taktiskos kodolieročus Baltkrievijā] vai pārvietojis kodolieročus," Kērbijs svētdien sacīja telekanāla CBS raidījumā "Face The Nation".
Arī ASV domnīcas "Kara pētniecības institūts" (ISW) analītiķi secinājuši, ka Putina paziņojumam par taktisko kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā nav saistības ar risku, ka varētu izcelties kodolkarš, un ka šāds risks joprojām ir ļoti zems.
Ar šādu paziņojumu Putins mēģina izmantot Rietumu bažas par kodoleskalāciju, uzskata analītiķi.
Jau vēstīts, ka Putins sestdienas vakarā pārraidītā televīzijas intervijā paziņoja, ka Krievija izvietos Baltkrievijā taktiskos kodolieročus.
NATO šo Putina paziņojumu nosauca par bīstamu un bezatbildīgu.
Savukārt Ukraina pieprasījusi sasaukt ANO Drošības padomes ārkārtas sēdi.
Krievijas atkārtotajam iebrukumam Ukrainā turpinoties jau vairāk nekā gadu, arvien izskan bažas par iespējamu kodolieroču izmantošanu.