Programma Attiecībā uz bērnībā ieceļojušajiem atliktie pasākumi (DACA), kuru 2012.gadā ar izpildrīkojumu ieviesa prezidents Baraks Obama, tiks pārtraukta pakāpeniski. Domājams, ka pilnībā tā tiks likvidēta līdz 2019.gadam.
Sešnss paziņoja, ka programma pretlikumīgi apgājusi Kongresu, kam ir jāizstrādā likumprojekti, kas attiecas uz imigrāciju.
Atbilstoši programmai nelegālie imigranti varēja palikt ASV strādāt vai mācīties uz divu gadu periodu, kas varēja tikt atjaunots, ja viņi Savienotajās Valstīs ieceļojuši pirms 16 gadu sasniegšanas. Pārtraucot DACA, jau izsniegtās divu gadu atļaujas netiks anulētas, bet tās vairs netiks pagarinātas.
Dalībai programmā bija akceptēti teju 800 000 cilvēku.
ASV prezidents Donalds Tramps, aizstāvot lēmumu par DACA slēgšanu, norādīja, ka priekšroka jādod amerikāņu strādniekiem.
"Īstenojot reformas imigrācijas jomā, mūsu pirmajai un augstākajai prioritātei jābūt uzlabot darbavietas, algas un drošību amerikāņu strādniekiem un to ģimenēm," teikts Trampa paziņojumā.
Amerikāņu biznesa pasaules līderi, demokrāti un daudzi republikāņi aicināja Trampu neatteikties no DACA, apgalvojot, ka šāds solis kaitētu ekonomikai un nebūtu saskaņā ar ASV vērtībām.
"Es neatbalstu bērnu sodīšanu (..) par viņu vecāku pastrādāto. Bet mums arī jāatzīst, ka mēs esam iespēju valsts tādēļ, ka esam likumu valsts," norādīja Tramps.
"Likumdošanas atzars, nevis izpildvaras atzars raksta šos likumus - tas ir mūsu konstitucionālās sistēmas stūrakmens, ko esmu svinīgi solījis saglabāt un aizsargāt," uzsvēra Tramps.
Paziņojot par DACA apturēšanu, Sešnss sacīja, ka šāds lēmums pieņemts, jo programma ir antikonstitucionāla un atņem darbavietas simtiem tūkstošiem amerikāņu.
Tramps paziņoja, ka tagad Kongresam jāizstrādā likumprojekts, kas atrisinās situāciju, ko līdz šim regulēja DACA.
"Kongresam tagad ir iespēja izstrādāt atbildīgu imigrācijas reformu, kas pirmajā vietā liek amerikāņu darbavietas un amerikāņu drošību," norādīja prezidents.
papildināta visa ziņa
fantastiski
interesanti