Tikai ceturtā daļa eksperimenta dalībnieku testu izturēja līdz galam un nepadevās kārdinājumam ieskatīties mobilajās ierīcēs. Kampaņa tapusi sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību ERGO un Latvijā lielāko mobilo sakaru operatoru Latvijas Mobilais telefons (LMT).
Eksperimenta maksimālais garums bija 2 minūtes un 30 sekundes. Ar Oculus Rift virtuālās realitātes briļļu palīdzību, kas reaģē uz lietotāja galvas kustībām, simulējot klātbūtnes efektu, eksperimenta dalībniekiem bija iespēja iejusties kampaņas videoklipa galvenā varoņa Autovadītāja lomā, cenšoties noturēt acu kontaktu ar pretī sēdošo Ceļu. Vienlaikus autovadītāja uzmanību novērsa mobilā ierīce, kurā pienāca zvani un paziņojumu signāli. Virtuālās realitātes eksperimenta rezultāti liecina, ka 50% eksperimenta dalībnieku no ceļa novērsās jau pēc pirmā signāla, savukārt 24% – pēc otrā signāla.
Kampaņas virtuālās realitātes eksperimentā varēja piedalīties 14 vietās visā Latvijā – LMT mobilā satura centros, apdrošināšanas sabiedrības ERGO birojos, kā arī CSDD nodaļās – Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī, Jēkabpilī un Liepājā. Pieņemot izaicinājumu ielūkoties acīs Ceļam, visaktīvāk eksperimentā piedalījušies iedzīvotāji reģionos.
Ar kampaņu Skaties ceļam acīs! autovadītāji tika aicināti brauciena laikā 100% uzmanību veltīt ceļu satiksmei, liekot aizdomāties, ka autovadīšana nav savienojama ar mobilo ierīču lietošanu. CSDD arī atgādina, ka ar šī gada 1.janvārī spēkā stājās grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas šoferiem braukšanas laikā aizliedz lietot ne vien mobilos telefonus, bet arī piezīmjdatorus, planšetdatorus vai viedierīces.
Kampaņas sadarbības partneri Valsts policija, Latvijas Mobilais telefons, apdrošināšanas sabiedrība ERGO un Statoil Fuel & Retail. Kampaņa tika daļēji finansēta no OCTA līdzekļiem.