Šāds lēmums izskan nepilnu nedēļu pēc incidenta Melnajā jūrā pie Kerčas šauruma, kur bruņotā sadursmē Krievija sagrāba savā kontrolē trīs Ukrainas flotes kuģus un apcietināja to apkalpes locekļus. Pēc incidenta abas valstis pārmetumus raidījušas otras virzienā - Krievija apvaino Ukrainas kuģus apzinātā provokācijā un robežu pārkāpšanā, Ukraina to noliedz un norāda, ka 2003. gadā panāktā vienošanās paredz abām valstīm kuģošanas tiesības Kerčas šaurumā, tāpēc Krievijas rīcība uzskatāma par neizprovocētu agresiju. Ukrainas nostāju atbalsta arī rietumvalstis.
Ukrainas prezidents Petro Porošenko drīz pēc tam, atsaucoties uz notikušo incidentu, rosināja izsludināt valstī karastāvokli. Parlaments - Augstākā Rada - nobalsoja par karastāvokļa noteikšanu uz 30 dienām reģionos, kas robežojas ar Krieviju.
Porošenko vietnē Twitter paziņojis, ka iebraukšanas aizliegums vīriešiem no Krievijas noteikts "profilaktiski", lai izslēgtu iespēju jau Ukrainas teritorijā veidot "privātas armijas" - Krievijai lojālus, bruņotus grupējumus.
BBC reportieris Kijevā Jonass Fišers lēš, ka Ukrainas nupat noteiktie ceļošanas ierobežojumi, visticamāk, nepaliks bez atbildes no Krievijas puses.
Jāatgādina, ka šodien Argentīnā sākas G20 valstu līderu samits, kura ietvaros paredzēta arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina un ASV prezidenta Donalda Trampa divpusējā tikšanās. Tās ietvaros, visticamāk, tiks apspriests arī Krečas šauruma incidents.
vega
Vārds
super