Runājot par iespējamo darba zaudēšanu pašvaldībās, Pūce norādīja, ka "absolūtam vairumam nav iemesla uztraukties", tomēr vienlaikus uzsvēra, ka viens no reformas mērķiem ir samazināt administratīvās izmaksas un slogu. Viņš atzīst, ka pēdējos 15 gados pašvaldību darbinieku kopējais skaits ir maz mainījies, tāpēc to tuvākajos gados nāksies samazināt.
Ministrs gan atgādināja, ka par darbinieku izmaiņām lemj pašvaldības. Pieredze rāda, ka, izveidojoties lielākiem novadiem, uz administratīvo darbinieku rēķina (juristiem, grāmatvežiem, iepirkumu un personāldaļu speciālistiem) veidojas vislielākais ietaupījums.
Pūce piebilda, ka pēdējo 10 gadu laikā amatpersonu skaits valsts pārvaldē ir samazinājies par 7-8%, kamēr pašvaldību pārvalde ir "stāvējusi uz vietas".
"Šie 7-8%procenti ir kādi astoņi, deviņi tūkstoši cilvēku, kas nodarbināti pašvaldību pārvaldē," atklāj Pūce.
Ministrs norādīja, ka šobrīd tiek gatavots pieteikums nākamā gada budžetam, un plānotās izmaksas reformas veikšanai no valdības puses ir 7 miljoni eiro. Minētā summa nosegšot palīdzību jaunu attīstības plānošanas dokumentu un apvienošanas projektu izstrādei, kā arī dažādas praktiskas detaļas, piemēram, jaunas izkārtnes. Pūce teic, ka "tā ir nebūtiska summa", jo, viņaprāt, pašvaldības iegūs, reformas rezultātā ietaupot uz administratīvajiem resursiem.
Ministrs atklāja, ka šobrīd tiek strādāts pie jaunas pašvaldību finansēšanas sistēmas, virzoties prom no klasiskā modeļa un plānojot, kā finansējumu sadalīt, lai realizētu konkrētus mērķus.
Pūce arī atkārtoti norādīja, ka administratīvi teritoriālās reformas kartes variants vēl nav galīgs. "Šis ir piedāvājums un mēs esam atvērti tam, ja ir nepieciešams mainīt kartes piedāvājumu, likt citādāk karti kopā, lai tas viss izskatās pareizāk un lai iedzīvotāji no tā vairāk iegūtu," solīja ministrs.
Konceptuālo ziņojumu Pūce sola iesniegt Saeimā šī gada septembrī, tomēr viņš arī min, ka Saeimai ir tiesības veikt savus labojumus un sagatavot zināmas korekcijas.
Pūces zīlēšana kafijas biezumos
Ass
Dauņeksterminators