Komisijas pārstāvis Jānis Tomels aģentūrai LETA pastāstīja, ka kopumā darbs komisijā konstruktīvi un raiti virzās uz priekšu un šodien tika lemts par pētījumu veikšanu. Piemēram, komisija iecerējusi veikt pētījumu par Latvijā zaudētiem cilvēkiem PSRS okupācijas laikā, kā arī pētījumu par PSRS militārā budžeta apjomu Latvijas PSR 1975.-1990.gadam, kas būs jau iepriekš sāktā pētījuma turpinājums.
Vēl komisija iecerējusi veikt pētījumu par PSRS militāri rūpnieciskā kompleksa nodarītiem zaudējumiem Latvijas tautsaimniecības attīstībai. Tāpat komisija nolēma, ka ir vajadzīgs izstrādāt juridisko pamatojumu PSRS okupācijas režīma nodarītajiem zaudējumiem videi un sagatavot represētajām personām pamatojumu kompensāciju pieprasīšanai no PSRS mantinieces Krievijas.
Tāpat šī komisija lēma, ka būtu nepieciešama datubāze ar intervijām, kuras sniegtu PSRS laika augstākā līmeņa tautsaimnieki un valsts struktūru vadītāji.
Vēl Tomels norādīja, ka ir nepieciešams veikt ekspertīzi jau par veiktajiem pētījumiem un to, cik tie bijuši kvalitatīvi. Tomels arī atgādināja, ka ir bijušas vairākas konferences un to atspoguļojums tiks izdots grāmatās.
Tāpat komisija iecerējusi veidot karšu krājumu par deportētajiem Latvijas iedzīvotājiem, konkrētāk par Amūras apgabalu. Tomels arī pieminēja, ka grāmatā būtu nepieciešams izdot manuskriptu "Padomju impērijas koloniālā politika no 1940. līdz 1990.gadam", kā arī ir doma, ka tiks rīkoti vairāki zinātniski pasākumi šogad. Tāpat komisijai ir iecere veidot kolokviju ar starptautisko tiesību ekspertiem, politologiem un vēsturniekiem ar nosaukumu "Vai un kāpēc vajag veikt PSRS okupācijas nodarīto zaudējumu aprēķinu".
Komisija šodien vienojās, ka uz nākamo sēdi sanāks tad, kad tiks atrasti pētnieki un komisija būs nonākusi līdz pirmslīguma slēgšanas stadijai. Tas varētu būt pēc pāris mēnešiem.
Kā ziņots, komisija darbu atsākusi 2013.gadā.