"Ir svarīgi, lai mēs atgrieztos uz Mēness iespējami ātri," NASA galvenajā mītnē Vašingtonā pavēstīja Braidenstains, piebilstot, ka cer uz astronautu atgriešanos uz Mēness līdz 2028. gadam. "Šoreiz, kad mēs dosimies uz Mēnesi, mēs paliksim. Mēs neatstāsim karogus un pēdu nospiedumus un tad dosimies mājās, lai neatgrieztos vēl 50 gadus."
"Mēs to darām pavisam citādā veidā, nekā jebkura cita valsts pasaulē. Mēs padarām to par ilgtspējīgu, lai uz turieni un atpakaļ varētu regulāri doties ar cilvēkiem," norādīja Braidenstains.
Pirms astronautu nogādāšanas uz Mēness NASA plāno uz turieni līdz 2024. gadam nosūtīt bezpilota zondi un jau izsludinājusi zondes izgatavošanas konkursu privātajam sektoram. Pieteikumu beigu termiņš ir 25. marts un atlase sāksies maijā.
NASA paātrinājusi plānus, kas noteikti kosmosa politikas direktīvā, kuru Tramps parakstīja 2017. gada decembrī, un kas paredz atgriešanos uz Mēness un pēc tam pilotējamu lidojumu uz Marsu, iespējams, 2030. gados.
NASA plāno līdz 2026. gadam Mēness orbītā uzbūvēt nelielu kosmosa staciju Gateway, kas kalpos kā bāze lidojumiem uz un no Mēness virsmas, taču tā nebūs visu laiku apdzīvota kā Starptautiskā kosmosa stacija (SKS).
Līdzīgi kā ar SKS, NASA vēlas piesaistīt arī citas valstis, kuras varētu sniegt daļu no nepieciešamās palīdzības, piemēram, moduļus Mēness stacijai vai nolaišanās aparātus.
Pēdējais cilvēks, kas staigāja pa Mēnesi, bija amerikāņu astronauts Jūdžīns Sernans 1972. gada decembrī misijas Apollo 17 ietvaros.
virus
x