Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -3 °C
Apmācies
Sestdiena, 28. janvāris
Spodris, Kārlis

LIZDA: Pedagogu streika izlīgšanas vienošanās tiek pildītas

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pilda pedagogu streika izlīgšanas sarunu gaitā panāktās vienošanās, secinājusi Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

Pēc LIZDA sniegtās informācijas, panākta termiņa ievērošana par tiem punktiem, kas bija jāizpilda līdz decembra pirmajiem datumiem, lai no 2023.gada janvāra pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem zemākā darba algas likme tiktu paaugstināta par 100 eiro un par 11% tiktu paaugstināts kopējais atalgojuma fonds.

Šodien LIZDA pārstāvji piedalījās IZM organizētā darba sanāksmē ar sociālajiem un sadarbības partneriem par izmaiņām normatīvajos aktos, ieviešot praksē streika izlīgšanas gaitā panāktās vienošanās. Sanāksmē ticis spriests par grozījumiem "Speciālās izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu speciālās izglītības klašu (grupu) finansēšanas kārtībā", "Pedagogu darba samaksas noteikumos" un kārtībā, kādā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotāciju pedagogu darba samaksai pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs un valsts augstskolu izglītības iestādēs.

LIZDA pauž gatavību apspriest un saskaņot tikai tādas iniciatīvas, kas tika izdiskutētas iepriekš, streika izlīgšanas gaitā.

"Ņemot vērā, ka izmaiņas likumdošanā top steidzamības kārtībā, uzskatām, ka ir nepieciešams ilgāks laiks, lai pilnvērtīgi apspriestu jaunas iniciatīvas par nozarei būtiskiem jautājumiem," pauž LIZDA.

Jau ziņots, ka LIZDA, draudot ar beztermiņa pedagoga streiku, septembrī panāca vienošanos ar valdību par izmaiņām pedagogu atalgojuma un darba slodzes jautājumos.

Vispārējās izglītības pedagogiem, tostarp speciālās izglītības pedagogiem, no janvāra jaunajā mērķdotācijas aprēķina modelī tika solīts palielināt viena skolēna izmaksas, kas nozīmētu papildus līdzekļi atalgojuma palielināšanai.

Tāpat vienošanās paredzēja, ka no jaunā mācību gada pedagogi pāries uz 36 stundu darba nedēļu, kur 65% ir kontaktstundas un 35% stundu ir atvēlētas citiem pedagogu darbiem, un pedagogu zemākais atalgojums būs 1080 eiro. Pirmsskolas pedagogiem alga tikšot celta par 100 eiro, sasniedzot 1070 eiro. Savukārt ar 1.septembri pirmsskolas pedagogi pāries uz slodzes līdzsvaru "34+6".

Valdība otrdien nolēma no 1.decembra līdz 2023.gada 1.februārim pagarināt termiņu pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izstrādei, kā arī pedagogu darba slodžu līdzsvarošanas vadlīniju izstrādei, jo ir ieilgusi valdības veidošana un nav sākts darbs pie nākamā gada budžeta izstrādes, līdz ar to valsts nākamo gadu sāks ar tehnisko budžetu, kurā nav iekļautas jaunas prioritātes.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

VID ir jāmaina attieksme pret nodokļu maksātājiem

Situāciju, kad faktiski apturēts lēmums par Valsts ieņēmumu dienesta vadītājas Ievas Jaunzemes aizrotēšanu, intervijā Agnesei Margēvičai vērtē šā lēmuma pieņēmējs, bijušais finanšu ministrs, tag...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas