Vēstulei pievienots Latvijas piedāvājums divpusējā līguma noslēgšanai ar DĀR par tiesisko sadarbību krimināllietās. Levits īsi informēja DĀR ārlietu ministri par Kristīnes Misānes lietu. Pando sacīja, ka pēc atgriešanās Dienvidāfrikā nodos šo ziņu arī tieslietu ministram tālākam darbam.
Abas puses apmainījās ar viedokļiem par Eiropas Savienības un Āfrikas kontinenta dialogu un Dienvidāfrikas lomu šajā procesā.
Kā ziņots, Saeima pagājušajā nedēļā lēmusi lūgt Dānijas atbildīgajām iestādēm neizdot Latvijas pilsoni Misāni DĀR.
Tieslietu ministrija solījusi turpināt sadarbību ar DĀR iestādēm, lai nodrošinātu Misānes atgriešanu Latvijā.
Tāpat Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Juridiskās komisijas deputāti trešdien kopsēdē vienojās aicināt atbildīgās institūcijas izveidot darba grupu un līdz 28.janvārim rast risinājumu, lai Latvijas pilsone Kristīne Misāne netiktu izdota kriminālvajāšanai Dienvidāfrikas Republikai par tajā iespējami izdarītiem pārkāpumiem.
Misānes pārstāvji aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.
Rūpējoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādījuši radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu.
Pie Dānijas vēstniecības ir norisinājies pikets pret Misānes izdošanu DĀR, kur viņai draud 15 gadus ilgs cietumsods.
Itamars Toledano
no malas skatoties
Fakts