Laika ziņas
Šodien
Migla
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Latvijas pilsētām jaunu ielu izbūvei plāno novirzīt 37,7 miljonus eiro

Laikā līdz 2020.gadam Latvijas pilsētām būs pieejami kopumā 37,7 miljoni eiro no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda jaunu maģistrālo ielu un pašreizējo maršrutu attīstībai.

To paredz valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais un Satiksmes ministrijas izstrādātais noteikumu projekts programmas Izaugsme un nodarbinātība pasākuma Nacionālas nozīmes attīstības centru integrēšana TEN-T tīklā īstenošanai.

Lai novērstu infrastruktūras pārrāvumus pilsētās un radītu alternatīvu maršrutu tranzīta un kravas transportam, atdalot to no sabiedriskā transporta plūsmām, 2014-2020.gada plānošanas periodā nacionālās nozīmes attīstības centriem, izņemot Rīgu, paredzēti 37,7 miljoni eiro Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējuma.

Katrs finansējuma saņēmējs - Daugavpils, Jelgavas, Jēkabpils, Jūrmalas, Liepājas, Rēzeknes, Valmieras un Ventspils pilsētas pašvaldības vai to izveidota iestāde - var iesniegt vienu projektu, kas pretendētu uz Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.

No pasākumā pieejamiem līdzekļiem Daugavpilij paredzēts novirzīt 7,65 miljonus, Jelgavai - 6,28 miljonus, Jūrmalai - 2,71 miljonu, Jēkabpilij - 3,99 miljonus, Liepājai - 4,43 miljonus, Rēzeknei - 2,39 miljonus eiro, Valmierai - 2,87 miljonus, Ventspilij - 5,05 miljonus eiro.

Atbalstāmās darbības ir jaunu maģistrālo ielu un pašreizējo maršrutu attīstība, kas nodrošina atsevišķu pilsētu daļu efektīvu savstarpējo sasaisti un sasaisti ar TEN-T tīklu - alternatīvu kravas ceļu izbūve, pārbūve vai modernizācija.

SM veica sākotnējo novērtējumu, kura laikā tika identificētas infrastruktūras attīstības vajadzības nacionālās nozīmes attīstības centros, kā arī apzināti potenciālie projekti šajās pilsētās. Kopumā pilsētu pašvaldības iesniedza 32 sākotnējās projektu idejas. No tām tika identificēti prioritārie projekti, kuru īstenošana atbilst pasākuma mērķim un nacionālo attīstības centru izvirzītajam prioritātēm.

Projektu iesniegumu atlasi organizēs Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, kas izstrādās projektu iesniegumu atlases nolikumu, veiks projektu vērtēšanu un slēgs vienošanos ar projektu iesniedzējiem par projektu īstenošanu.

Pasākuma projekti jāīsteno līdz 2023.gada 31.decembrim.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas